Czesc. MT30

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Awatar użytkownika
ChlopMalorolny
Posty: 5
Rejestracja: 04 mar 2018, 12:33

Czesc. MT30

Post autor: ChlopMalorolny » 24 mar 2018, 18:26

Hello. Trafilem tutaj szukajac informacji o wynalzku, ktorego jakiś czas temu stalem sie posiadaczem. Traktor to Mitsubishi MT30. W przeciągu kilku lat doszedłem do informacji jaki lac olej do silnika, skrzyni/hydrauliki, znalazłem jakieś filtry, w międzyczasie wyremontowałem kabinę, dorobiłem lusterka, zrobiłem ogrzewanie, oświetlenie, z pomocą znajomego dołożyłem pług wraz z rozdzielaczem pływającym, od drugiego traktorka (tz4k14) dopasowałem glebogryzarke. Problem stanowi „niewystarczająca” znajomość języka japońskiego ;) a co za tym idzie nie wiem czasem co wciskam - działam po omacku. Mam również problem z rozmiarem opon, a co (podejrzewam) za tym idzie dziwnym wybieraniem w przednim napędzie, to prawdopodobnie spowodowało luzy i permanentny wyciek - nie wiem nie znam sie, tak se głośno myśle ;) W innym poście wrzucę zdjęcia wajch, przycisków, przełączników, pokręteł oraz sygnalizatorów wyświetlacza - może ktoś pomoże ;) „Bydle” służy mi głównie do odśnieżania, koszenia trawy i lekkich prac ogrodniczych. W planach krótkie widły do przodu. Pozdrawiam ChlopMalorolny ;)

Awatar użytkownika
ChlopMalorolny
Posty: 5
Rejestracja: 04 mar 2018, 12:33

Re: Czesc. MT30

Post autor: ChlopMalorolny » 24 mar 2018, 18:29

...dodałbym zdjęcia ale „przestrzeń na dysku przeznaczona na załączniki jest juz zapełniona” ;(

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Czesc. MT30

Post autor: emek650 » 24 mar 2018, 19:14

Witaj.Fajnie że dołączyłeś do forum, fotki wrzuć na zewnętrzny serwer, lub w swoim albumie (np. google) ustaw dostęp na publiczny i zalinkuj na forum.


Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Czesc. MT30

Post autor: emek650 » 28 mar 2018, 12:45

Kawał fajnej maszyny, ta glebogryzaraka wygląda przy nim na troszkę "zagubioną" :lol: :lol: .
Co do rozmiaru opon to jest to ważny "temat", zwłaszcza wysokość (średnica) koła po napompowaniu, czasem sprzedawcy podają błędne dane, np. o kilka cm, lub nie podają wysokości koła, a opierając się na typowych rozmiarach opony zdarzają się rozbieżności.
Proponuję rozebrać dyfer, uszczelnić pokasować luzy, itp., nie czekać aż się wysypie któryś tryb, bo wtedy koszty pójdą niewspółmiernie w górę.

Awatar użytkownika
Mitsuju
Posty: 27
Rejestracja: 07 lut 2018, 20:18

Re: Czesc. MT30

Post autor: Mitsuju » 31 mar 2018, 17:06

Cześć,
Fajnie, że ktoś też ma Mitsu. Właśnie napisałem pierwszego posta z info o mojej maszynce - Mitsubishi MT25.
Mam kilka pytań co do znaczenia wajch pod nogami, ale to może dopiero jak zdjęcia dorobię.

Pozdro,
Krzysiek

Riczi55555
Posty: 35
Rejestracja: 24 kwie 2017, 10:17

Re: Czesc. MT30

Post autor: Riczi55555 » 04 kwie 2018, 13:04

Śliczny i fajny :D luxusowy można rzec.

Awatar użytkownika
ChlopMalorolny
Posty: 5
Rejestracja: 04 mar 2018, 12:33

Re: Czesc. MT30

Post autor: ChlopMalorolny » 15 lut 2019, 18:37

Panowie, proszę o podpowiedz.
1. Co to za trzy przyciski po lewej stronie:
https://www.dropbox.com/s/indpvwuerxag8 ... 8.jpg?dl=0

2. Co to za trzy przyciski po prawej stronie:
https://www.dropbox.com/s/xv3gbml49wbxd ... 0.jpg?dl=0

Pierwszy od góry: ni panimaju
Drugi poziomuje listwę.
Trzeci skokami podnosi listwę.

3. Rozdzielnia MAC, co to jest i jak to działa:
https://www.dropbox.com/s/m477ybzom4304 ... 6.jpg?dl=0

4. Co to za pokrętło:
https://www.dropbox.com/s/qymi70muft6ur ... 8.jpg?dl=0

5. Co to za pokrętło:
https://www.dropbox.com/s/nzh9kvdgtlveq ... 9.jpg?dl=0

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Czesc. MT30

Post autor: Rav » 15 lut 2019, 18:55

Ad 1 i 2 bierzesz telefon z aplikacją tłumacz google - robisz foto napisów przy przyciskach i jak masz szczęście to w miarę Ci przetłumaczy.
Ad 4. napis PTO mówi że coś wspólnego z wałkiem odbioru mocy - ale co może obroty?
Ad 5 W większości modeli steruje prędkością opadania tylnego podnośnika.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ChlopMalorolny
Posty: 5
Rejestracja: 04 mar 2018, 12:33

Re: Czesc. MT30

Post autor: ChlopMalorolny » 15 lut 2019, 19:38

Ad1 i Ad2 - spróbujemy
Ad3 - niewiadoma, chociaż sporo tych ciagniczkow z tym systemem. Na pokrywie silnika pisze MAC. Jest tam guzik jak od sterowania szyb który steruje przechyłem listwy. Dwa pokrętła i dwa przełączniki niewidoma.
Ad4 - coś wspólnego ale kręcę tym a reakcji zero.
Ad5 - sprawdzę.

Ogólnie temat można przenieść do folderu Mitsubishi.

ODPOWIEDZ