drakan, witam serdecznie

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
drakan
Posty: 4
Rejestracja: 26 lis 2017, 23:45
Lokalizacja: wielkopolska

drakan, witam serdecznie

Post autor: drakan » 11 gru 2017, 22:20

Witam serdecznie,
Czytam sobie to forum już od dłuższego czasu, śledzę wasze poczynania oraz inspiruję się waszymi dokonaniami :)
Podziwiam wasz trud i ogrom pracy włożony w maszyny, zwłaszcza te, które znacząco odbiegają od oryginału.
Chcąc zaspokoić swoje niepohamowane żądze konstruktorskie oraz pomóc sobie trochę w życiu codziennym (większa działka, wieczne remonty) postanowiłem sprawić sobie traktorek.
Skłaniam się w kierunku czeskiego TZ4K. W tym celu kupiłem rozbitą corsę, wyciągnąłem z niej silnik 1.7d, wyremontowałem go na błysk i planuję wsadzić do traktorka tak jak zrobili to koledzy Toku oraz Cugi:)
Być może trochę pochopnie (nie mam jeszcze traktorka), ale w razie czego przyda się do czegoś innego, np. do agregatu prądotwórczego.

W tym miejscu chciałbym zapytać się użytkowników tych cudaków jak sprawują się one w różnych pracach? Czy jest to raczej zabawa czy też jest to sprzęt, którym można coś sensownego zrobić?

Wyposażenie jakie chciałbym w nim zamontować:
- silnik 1.7d
- pompa hydrauliczna nsz10
- tur z rozdzielaczem trzysekcyjnym
- koła jodełki 10.0/75 15.3
- obciążniki na tylnym tuz

Ma pracować z glebogryzarką, pługiem, kosiarką pielęgnacyjną, agregatem prądotwórczym na WOM, samochodową przyczepą wywrotką i pewnie z całą masą innych pierdół.

Na koniec dodam, że bardzo ciężko jest kupić taki traktorek... Bardzo dużo jest ogłoszeń handlarzy, sprzedających wymalowane bryki po kosmicznej cenie... A może koledzy lepiej ode mnie wiedzą gdzie szukać?

Pozdrawiam
drakan

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: drakan, witam serdecznie

Post autor: zbYszek » 12 gru 2017, 07:14

Hej, hej! :)
Musisz szukać lokalnie, najlepiej od pierwszego właściciela. Wiem, trudne...
A zdradź mi pomysł na agregat prądotwórczy na WOM? Bo też mi chodzi coś takiego po głowie.
Nie znam się na elektryce ale wydaje mi się, że te inwerterowe, to są jakieś takie, które nie wymagają stabilizacji obrotów bo mają w sobie przetwornicę jakąś? Dobrze kombinuję?
Pozdrawiam i życzę powodzenia w zakupie. :)
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: drakan, witam serdecznie

Post autor: wojtis1990 » 12 gru 2017, 22:17

Mam TZta z mnóstwem akcesoriów. Jest to mój pierwszy traktorek ale bije na głowę inne traktorki sąsiadów. Mały, zwrotny, wszędzie wjedzie, zawróci w miejscu, napęd 4x4. Trochę głośny z oryginalnym silnikiem i był problem z paleniem w zimie ale po dołożeniu płomieniówki już mrozy nie straszne. Ciągałem fabryczną przyczepkę z kiprem, koparkę na haku samochodowym, mam widły, pług do śniegu/ziemi, niwelator, brony, rębak, pług ale jeszcze nie orałem, jest tłuka, kosiarka rotacyjna, przewracarka do siana. Mnie ten traktorek spadł z nieba, kupiłem za pół darmo od kobiety której umarł ojciec a traktorek stał i niszczał. Jakie awarie ? Wtryskiwacz zregenerowałem i puściły spawy głównego wału bo poprzedni właściciel go ukręcił i pospawał. Kupiłem, wymieniłem na nowy i działa. Rozebrałem cały tył w drobny mak i złożyłem na nowych częściach oprócz zwolnic, robota prosta bo i konstrukcja prosta. Dołożyłem dwuskecyjny rozdzielacz, dodatkowy siłownik. Nie zamienię TZka na nic innego bardzo go polubiłem i w wielu czynnościach mi pomaga. Czeka mnie przy nim jeszcze wiele pracy ale na wszystko przyjdzie czas. Gdzie kupić, no najlepiej by były od osoby prywatnej z ogłoszenia, od dziadka ze stodoły. Wielkopolska, ma kilka ogłoszeń, w Kotlinie bodajże widziałem TZka na sprzedaż na olx. Nie neguję handlarzy, po prostu mają większe ceny. Jak potrzebujesz jakieś informacje to chętnie pomogę tel. 782 673 043.
Zdjęcia mojego traktorka i jakieś tam prace https://drive.google.com/drive/folders/ ... VUxSTZQYjQ

drakan
Posty: 4
Rejestracja: 26 lis 2017, 23:45
Lokalizacja: wielkopolska

Re: drakan, witam serdecznie

Post autor: drakan » 12 gru 2017, 23:52

zbYszek pisze:A zdradź mi pomysł na agregat prądotwórczy na WOM? Bo też mi chodzi coś takiego po głowie.
Myślałem wstępnie o kupnie normalnego agregatu dedykowanego do ciągników napędzany z wom. Jest tego troszeczkę w ogłoszeniach, a zaletą jest to, że dysponują one dużo większa mocą niż taki kompakt w podobnej cenie (odchodzi nam koszt silnika, bo napędzamy traktorem). Z resztą, przyjdzie jeszcze odpowiedni moment to będę myślał co tu wykombinować, bo nie jest powiedziane, że nie zrobię czegoś samodzielnie :)
wojtis1990 pisze:Zdjęcia mojego traktorka i jakieś tam prace https://drive.google.com/drive/folders/ ... VUxSTZQYjQ
Dziękuję za linka, ale byłem szybszy :) natrafiłem na Twoją galerię już wiele dni temu i przypatrzyłem się już dokładnie co i jak :)
Ostatnio odnoszę wrażenie, że tych "dziadków" mających skarby w stodole pod sianem jest jak na lekarstwo :D ale będę cierpliwie szukał dalej... Podoba mi się wszechstronność zastosowania Twojego traktorka i przekonuje mnie do jego posiadania :) dziękuję również za obszerną opinię, każde informacje są bardzo przydatne.

Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ