Witam wszystkich

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
AC Andrzej
Posty: 8
Rejestracja: 28 lis 2017, 18:25

Witam wszystkich

Post autor: AC Andrzej » 30 lis 2017, 15:23

Witam wszystkich pozytywnie zakręconych w temacie małych traktorków, chcę dołączyć do waszego grona.
Od kilku miesięcy zostaliśmy wraz z żoną małorolnymi, siedlisko znajduje się w okolicach Mińska Mazowieckiego i w chwili obecnej mamy 1 ha, ale czekamy na decyzje agencji o zakupie następnego 1 ha. Grunty od dawna nieobrabiane klasa V, głównie łąki oraz około 6000 m 2 lasu.
Poszukuję traktorka aby móc powalczyć z ugorem na którym to w przyszłości mamy zamiar uprawiać krzewy ozdobne itp.
Jednocześnie także traktorek będzie mi potrzebny do wykonania drogi dojazdowej do siedliska około 250 m, delikatne korytowanie, wywóz darni, wysypanie gruzu i piasku.
Dużo czytałem na temat używanych traktorków z Japonii, i bardziej skłaniał bym się do czegoś nowszego ( a może się mylę ), co myślicie o Chińczykach, czy ktoś ma doświadczenie z ich eksploatacji. Mam praktycznie żadne doświadczenie jeśli chodzi o traktory, liczę na pomoc i dobre rady.
Pozdrawiam
Andrzej

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Witam wszystkich

Post autor: RobFra » 30 lis 2017, 15:44

Powitać!
Chińczyka odpuść.
Japończyk używany, ale z potrzebnymi narzędziami: ładowacz czołowy, kosiarka bijakowa, równiarka, głębosz, pług, glebogryzarka, brony, kultywator, przyczepka to się robi już kilka zł.
Idzie zima to czytaj i szukaj.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Witam wszystkich

Post autor: Luzak » 30 lis 2017, 16:48

Witaj

Niełatwa droga przed Tobą ale życzę powodzenia w trafnej decyzji.
Ps. Chińczyka sobie daruj - chińskie to sobie można trampki kupić :-)

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Witam wszystkich

Post autor: piotrbpm » 30 lis 2017, 19:11

Do takich prac można zawęzić grono:
-jeśli ładowacz bo mowa tu o wysypywaniu piasku gruzu to na pewno ciągniczek z rewersem lub powershift ,inaczej praca takim traktorkiem to męka .Już się zawęża pole na szukanie upragnionej maszyny .
-trzeba określić też w jakim czasie chcesz to zrobić tj mniejszym traktorek wykona pracę wolniej ale jest tańszy i trzeba wybrać złoty środek .
-dobrze jest określić kwotę na wszystko , w jakim czasie chcesz wszystko mieć ,bo można zakupić ciągnik z ładowaczem wykonać potrzebne prace na dany czas a potem dokupić resztę .
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

AC Andrzej
Posty: 8
Rejestracja: 28 lis 2017, 18:25

Re: Witam wszystkich

Post autor: AC Andrzej » 30 lis 2017, 19:39

Cześć,
Tak myślałem że chińczyka trzeba odpuścić.
Prac do wykonania sporo bo ugór trzeba przygotować, wyrównać no i droga będzie potrzebna, a i z lasu wytargać drewno.
Myślałem o budżecie na poziomie 30 do 40 tysięcy, moc tak w okolicach 25 KM. Wiele naczytałem się o problemach z zakupem chciałoby się powiedzieć "jak kupować aby nie żałować ".
Pozdrawiam
Andrzej

ODPOWIEDZ