Adrian

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Adrian
Posty: 45
Rejestracja: 02 lis 2017, 22:10

Adrian

Post autor: Adrian » 02 lis 2017, 23:52

Cześć,
mieszkam na dolnym śląsku, jestem ogrodnikiem, posiadam Avant'a 220, teraz zastanawiam się nad czymś mocniejszym...
wymagania dla maszyny:
1) widlak który będzie wstanie przewieść paletę trawy w rolce około 1t (może być zamontowany z tyłu)
2) wiertnicą średnicy 70 cm najlepiej gdyby to było 90 cm - wie ktoś gdzie powinienem tego szukać
3) agregat uprawowy ok 1,5m szerokości

zakładam że silnik powinien mieć koło 30KM, traktorki które według mnie spełnią te wymagania to Kubota KL27,30,33 jednak na forum nie mogłem znaleźć żadnych informacji na ich temat. Możecie coś o nich opowiedzieć?

szukam maszyny używanej w kwocie do 35tyś

W co jeszcze jako ogrodnik powinienem się wyposażyć? :)

Trafiłem tutaj bo przeglądam bardzo dużo stron w cel poszerzenia swojej znikomej wiedzy o traktorkach, link był na jakimś innym forum.

ogon
Posty: 41
Rejestracja: 19 wrz 2016, 12:34

Re: Adrian

Post autor: ogon » 03 lis 2017, 09:26

Witam Ogrody Dolnośląskie.
Jeśli chodzi o ciągniczek to warto zerknąć do Selltechu lub Zampolu, często mają świeże dostawy i można trafić coś ciekawego. Przydatne narzędzie w ogrodach to koparka łańcuchowa, ale do Avanta 220 chyba nie da rady. Przy nawodnieniach i kabelkach jak znalazł. Avant + Japończyk i można działać :D

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Adrian

Post autor: piotrbpm » 03 lis 2017, 15:06

Odpuść sobie serie KL czy GL ,do prac zarobkowych zastosuj tylko i wyłącznie serie L .
Z yanmara seria FX 32 w wzwyż .
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

Adrian
Posty: 45
Rejestracja: 02 lis 2017, 22:10

Re: Adrian

Post autor: Adrian » 07 sty 2018, 22:51

Cześć,
po przekopaniu forum, bardzo dużo się dowiedziałem, dziękuję że mogłem to przeczytać.

Ostatecznie po odwiedzeniu kilku komisów zdecydowałem się na firmę TraktoMIX - moją sprzedażą zajmował się Pan Michał.
Wybrałem Kubotę GL277 w wersji Hi-Speed (podobno zdarzają się bardzo rzadko)
Prędkość max 25 - 30km/h
Warto pamiętać, że mamy do czynienia z pojazdem wolnobieżnym i możemy się nim poruszać po drogach bez rejestracji wystarczy wykupić OC w moim przypadku to 74zł/rok. Trzeba też zamontować trójkąt oraz mieć dokument potwierdzający zakup.

Z zakupu jestem zadowolony, z obsługi sprzedaży też. Jednak najbardziej zapamiętuje się to co jest nie tak... Grzanie świec zostało rozwiązane przez przycisk (przyciskam - świece się grzeją), ze stacyjką był jakiś problem. Ogólnie pomysł fajny i bardzo mi się podoba jednak na wykonaniu się trochę zawiodłem. Połączenia niechlujnie zaizolowane zwykłą taśmą, oraz przewód zastosowany przez firmę robi się gorący już po 2-3 sek. Pragnę zaznaczyć, że oryginalny przewód nie ma tego problemu. Zadzwoniłem, napisałem maila sprawa została grzecznie mówiąc olana. Reszta jak na moja wiedzę została przygotowana bardzo dobrze. W przyszłości jeśli będę kupować następny traktor będzie to pierwsze miejsce które odwiedzę :)

Nadal szukam urządzenia do wykopywania drzewek. Bedę wdzięczny za każde info.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Adrian

Post autor: marekspectra » 08 sty 2018, 09:33

Czy o takie urzadzenie Ci chodzi?



Moją L22 kupiłem w zestawie z nią. Maszyna sprzedana, ale mam kontakt z włascielem firmy, nawet coś u nich kupowałem .
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Adrian

Post autor: piotrbpm » 08 sty 2018, 20:10

Adrian pisze:Cześć,
po przekopaniu forum, bardzo dużo się dowiedziałem, dziękuję że mogłem to przeczytać.

Ostatecznie po odwiedzeniu kilku komisów zdecydowałem się na firmę TraktoMIX - moją sprzedażą zajmował się Pan Michał.
Wybrałem Kubotę GL277 w wersji Hi-Speed (podobno zdarzają się bardzo rzadko)
Prędkość max 25 - 30km/h
Warto pamiętać, że mamy do czynienia z pojazdem wolnobieżnym i możemy się nim poruszać po drogach bez rejestracji wystarczy wykupić OC w moim przypadku to 74zł/rok. Trzeba też zamontować trójkąt oraz mieć dokument potwierdzający zakup.

Z zakupu jestem zadowolony, z obsługi sprzedaży też. Jednak najbardziej zapamiętuje się to co jest nie tak... Grzanie świec zostało rozwiązane przez przycisk (przyciskam - świece się grzeją), ze stacyjką był jakiś problem. Ogólnie pomysł fajny i bardzo mi się podoba jednak na wykonaniu się trochę zawiodłem. Połączenia niechlujnie zaizolowane zwykłą taśmą, oraz przewód zastosowany przez firmę robi się gorący już po 2-3 sek. Pragnę zaznaczyć, że oryginalny przewód nie ma tego problemu. Zadzwoniłem, napisałem maila sprawa została grzecznie mówiąc olana. Reszta jak na moja wiedzę została przygotowana bardzo dobrze. W przyszłości jeśli będę kupować następny traktor będzie to pierwsze miejsce które odwiedzę :)

Nadal szukam urządzenia do wykopywania drzewek. Bedę wdzięczny za każde info.
Ciągnik nie jest pojazdem wolnobieżnym .Proszę o przeczytanie dokładnie przepisów i nie pisanie nie prawdy na forum .
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

Adrian
Posty: 45
Rejestracja: 02 lis 2017, 22:10

Re: Adrian

Post autor: Adrian » 08 sty 2018, 23:16

marekspectra - wygląda ciekawie, napisałem priv

piotrbpm - Faktycznie! "Pojazd wolnobieżny – według ustawy o ruchu drogowym w Polsce pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h, z wyjątkiem ciągników rolniczych"
W takim razie jestem ciekaw dlaczego ubezpieczyciel mi tak ubezpieczył pojazd, a Pan z TraktoMIX mówił, że traktor jest pojazdem wolnobierznym... :?

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Adrian

Post autor: Luzak » 09 sty 2018, 07:45

Adrian pisze:W takim razie jestem ciekaw dlaczego ubezpieczyciel mi tak ubezpieczył pojazd, a Pan z TraktoMIX mówił, że traktor jest pojazdem wolnobierznym... :?
Z ubezpieczeniami sprawa wygląda tak: Ty podpisujesz polisę i ogólne warunki w których jest napisane, że Ty odpowiadasz za błędnie podane dane. A co to znaczy? Że jak do czegoś dojdzie to Ty poniesiesz konsekwencje tego, że ubezpieczyciel się na Ciebie wyprze bo „podałeś, że masz pojazd wolnobieżny a nie traktor”. A czy warto dla 20 czy 50 zł rocznie ryzykować to pozostawiam każdemu do decyzji.
Agentowi zależy tylko żeby sprzedać polisę - w większości przypadków Twój podpis na polisie zwalnia go z odpowiedzialności.

ODPOWIEDZ