Gutbrod 4200h

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
AdrianGutbrod
Posty: 11
Rejestracja: 02 paź 2017, 16:02

Gutbrod 4200h

Post autor: AdrianGutbrod » 04 paź 2017, 09:39

Witam chciałbym sie przywitac,posiadam traktor GUTBROD 4200h mieszkam w małopolsce w Kalwari Zebrzydowskiej ,posiadam go około 2 lat i wiekszosc czasu jak narazie naprawiam :lol: ,posiada 3 wałki,wspomaganie kier.,hydraulika przód i tył ,4x4 z blokada tylnego mostu,skrzynia hst o 3 predkosciach jazdy,waga ok 800 kg,mam do niego oryginalna kosiarke na przód szer. 170 cm oraz pług na zime.zamontowałem równierz pałak po przerobkach od jakiejs kuboty



Awatar użytkownika
MoonShineGourmet
Posty: 16
Rejestracja: 19 wrz 2017, 19:47

Re: Gutbrod 4200h

Post autor: MoonShineGourmet » 04 paź 2017, 19:03

Witaj na forum.
Bardzo fajna maszyna, tylko nie bardzo mogę rozgryźć cóż to za osprzęt na 3 zdjęciu :lol: ;) Ale 3 x WOM trochę mi gwoździa zabił. Rozumiem wałek z przodu i z tyłu... a ten trzeci???
TZ-4k-14 + ZT-152 + KYR-100A + ...

AdrianGutbrod
Posty: 11
Rejestracja: 02 paź 2017, 16:02

Re: Gutbrod 4200h

Post autor: AdrianGutbrod » 04 paź 2017, 19:23

To nie osprzęt tylko stara maszyna obuwnicza o wadze minimum 500 kg i dał rady,trzeci wom jest po środku jak gdyby od tylnego dyferencjału wychodzi do przodu,bardzo fajny sprzęt ale dał mi już tak w kość w sensie napraw że chyba nigdy go nie sprzedam,teraz jestem w trakcie naprawy głównej pompy hydraulicznej czyli można pow. skrzyni hst.......


TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Gutbrod 4200h

Post autor: TooSlow » 04 paź 2017, 20:39

Ile motogodzin traktorek ma za sobą? Tak naprawiasz i naprawiasz.. w którymś momencie trzeba powiedzieć "dość" ;)

Awatar użytkownika
MoonShineGourmet
Posty: 16
Rejestracja: 19 wrz 2017, 19:47

Re: Gutbrod 4200h

Post autor: MoonShineGourmet » 04 paź 2017, 20:51

AdrianGutbrod pisze:To nie osprzęt tylko stara maszyna obuwnicza o wadze minimum 500 kg i dał rady,trzeci wom jest po środku jak gdyby od tylnego dyferencjału wychodzi do przodu,bardzo fajny sprzęt ale dał mi już tak w kość w sensie napraw że chyba nigdy go nie sprzedam,teraz jestem w trakcie naprawy głównej pompy hydraulicznej czyli można pow. skrzyni hst.......
Czyli obstawiam że jest dedykowana podwieszana kosiarka rotacyjna pomiędzy osie... fajna sprawa. :o
TooSlow pisze:Ile motogodzin traktorek ma za sobą? Tak naprawiasz i naprawiasz.. w którymś momencie trzeba powiedzieć "dość"
"Dość" najlepiej jest sobie powiedzieć na samym początku, po pewnym czasie ani włożonej pracy, ani kasy nie ma szans odzyskać przy sprzedaży. Jedyną karą dla takiego kapryśnego sprzętu jest odrobienie "w polu" :D
TZ-4k-14 + ZT-152 + KYR-100A + ...

AdrianGutbrod
Posty: 11
Rejestracja: 02 paź 2017, 16:02

Re: Gutbrod 4200h

Post autor: AdrianGutbrod » 04 paź 2017, 21:11

Nie kosiarka jest na przód 8-) ,na liczniku widnieje 11220g ale jak kupiłem to nie działał z powodu linki i nie wiadomo ile lat tak było ,był sprowadzony z niemiec kupiony od handlarza we włocławku ,była żle dorobiona uszczelka pod głowica i tak jezdzili nie wiadomo ile ,po sciagnieciu głowicy cylindry wygladały ok ,zrobiłem głowice kompletnie i lipa,drugie podejscie to głowica , tulejowanie bloku gdyż fachowcy od szlifów stwierdzili że było jajo od temperatury a nie mogli tłoków znaleść nowe pierścienie ,wał i panewki były ok,nowe swiece żarowe,regeneracja chłodnicy,pompy wody,new termosta,kupa roboty i silnik teraz smiga ,pojezdziłem 2 miesiace i stwierdziłem ze jest jeszcze jeden problem , mianowice pompa tłoczkowa bodajże ,ten model ma dwie pompy hydrauliczne jedna jest przy silniku ktora wczesniej zregenerowałem a druga w korpusie ,jest to głowna pompa ktora odpowiada za naped i nie tylko ,ma dwa obiegi oleju ,musiałem rozpołowic znowu ciągnik i oddałem do specjalistycznego zakładu ,narazie czekam na powrót pompy

AdrianGutbrod
Posty: 11
Rejestracja: 02 paź 2017, 16:02

Re: Gutbrod 4200h

Post autor: AdrianGutbrod » 04 paź 2017, 21:13

Aha i jeszcze ćoś wsadziłem juz w niego ponad 4 tyś ,ale nie poddam sie tak jak kolega pisze,zrobie w końcu wszystko i bede sie nim cieszyć , nie wolno się poddawac,oczywiscie wiem że w sensie kosztów się to nie opłaca ale trudno,wyzwanie

ODPOWIEDZ