Cześć Kamil Silverfox

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Silverfox
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2017, 12:32

Cześć Kamil Silverfox

Post autor: Silverfox » 12 wrz 2017, 17:58

Hej, witam wszystkich jestem posiadaczem TV521 mam glebogryzarkę,pług,brony i niekompletny opryskiwacz obrabiam 0,5h. Na forum zawitałem z nadzieją że trafię jeszcze gdzieś w Polsce jakiegoś maniaka tych sprzętów w celu wymiany doświadczeń. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów Kamil-Silverfox. :)

TomekK
Posty: 30
Rejestracja: 09 kwie 2016, 13:29

Re: Cześć Kamil Silverfox

Post autor: TomekK » 12 wrz 2017, 18:28

Witaj Kamil, też jestem użytkownikiem tego "skrzyżowania quada z fadromą" ;). Z oryginalnych maszyn używam z nim glebkę, pług i kosiarkę listwową. Do tego trochę sprzętu konnego. Po zakupie traktorek przeszedł u mnie praktycznie remont kapitalny, więc z konieczności "trochę" go poznałem.

Silverfox
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2017, 12:32

Re: Cześć Kamil Silverfox

Post autor: Silverfox » 12 wrz 2017, 18:38

TomekK pisze:Witaj Kamil, też jestem użytkownikiem tego "skrzyżowania quada z fadromą" ;). Z oryginalnych maszyn używam z nim glebkę, pług i kosiarkę listwową. Do tego trochę sprzętu konnego. Po zakupie traktorek przeszedł u mnie praktycznie remont kapitalny, więc z konieczności "trochę" go poznałem.
Witam TomekK dobrze cieszę się że już jest pierwszy użytkownik,pewnie będę miał do Ciebie kilka pytan, zapomniałem dodać że jestem z województwa lubelskiego, zdjęcia niestety nie mogłem dorzucić bo chyba dysk zapchany :)

TomekK
Posty: 30
Rejestracja: 09 kwie 2016, 13:29

Re: Cześć Kamil Silverfox

Post autor: TomekK » 12 wrz 2017, 18:50

W razie potrzeby i w miarę umiejętności służę pomocą. Nasz łamaniec jest tutaj mało popularny, ale jak pamiętam to ktoś pisał, że takiego użytkuje. Co do zdjęć - wstyd się przyznać, ale ja też żadnych zdjęć jeszcze nie dodałem - ale mam szczery zamiar się poprawić.

Silverfox
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2017, 12:32

Re: Cześć Kamil Silverfox

Post autor: Silverfox » 12 wrz 2017, 19:18

TomekK pisze:W razie potrzeby i w miarę umiejętności służę pomocą. Nasz łamaniec jest tutaj mało popularny, ale jak pamiętam to ktoś pisał, że takiego użytkuje. Co do zdjęć - wstyd się przyznać, ale ja też żadnych zdjęć jeszcze nie dodałem - ale mam szczery zamiar się poprawić.
Wiem że to nie ten temat ale jak już tutaj jesteś to zapytam bo mam problem którego nie mogę rozwiązać mianowicie delikatnie nie trzyma mi siłownik tam pod ciężarem glebogryzarki opada w całości po plus minus 15-20 min. Uszczelniacze zmieniałem i jest to samo czy to możliwe że rozdzielacz przepuszcza? Druga sprawa że góra przez filtr powietrza potrafi "rzygnąć" olejem gorą najczęściej przez zapalaniu lub gaszeniu czy to normalne? czy może nadmiar jest oleju?

TomekK
Posty: 30
Rejestracja: 09 kwie 2016, 13:29

Re: Cześć Kamil Silverfox

Post autor: TomekK » 12 wrz 2017, 21:34

To może żeby się Adminowi nie narażać, poprosimy o przeniesienie fragmentu postu do działu technicznego?

W przypadku opadania siłownika mamy tylko dwie opcje - nie trzyma siłownik lub nie trzyma rozdzielacz. Gdyby siłownik nie trzymał, to albo by się pocił wokół tłoczyska (widać od razu), albo z odpowietrznika cylindra wyrzucałby olej (trochę tego oleju się w cylindrze zmieści zanim zacznie wyrzucać; ale po jednym takim opadnięciu, przy kolejnym podniesieniu na max już by musiało olej wyrzucić). O takim zjawisku nie piszesz, więc stawiam na rozdzielacz. Swojego nie rozbierałem (chyba największy element w traktorze, do którego nie zajrzałem); u mnie z glebką podnośnik opada koło doby, więc z braku czasu naprawę jeszcze odkładam.

Co do wyrzucenia oleju filtrem - tego nigdy nie miałem. Niewielki nadmiar oleju w filtrze (ze 30 ml - 3 duże strzykawki) powoduje lekkie szaroniebieskie dymienie o charakterystycznym zapachu palonego oleju - silnik zaciąga olej z filtra i go spala. Przy właściwym poziomie oleju w filtrze u mnie spalin praktycznie nie widać i oleju się w nich nie czuje.
Oleju w filtrze powinno być do połowy wytłoczonej kreski, wg instrukcji 0,3 litra.
Tak więc jak nie dymi mocno na szaro-niebiesko, to raczej nie masz poziomu oleju w filtrze, który mógłby się wiązać z takim wyrzucaniem.

Przy wymianie oleju w filtrze demontujesz wszystko i myjesz obydwa wkłady siateczkowe (te "zmywaczki")? Zwłaszcza górny, może z niego potrafi porwać nieco oleju i wyrzucić na zewnątrz? Ja demontuję cały filtr i płuczę wszystko (w benzynie lub mieszance Pb+ON), po czym trochę odmuchuję, żeby te resztki przypadkiem jak samostart przy rozruchu nie zadziałały.

Masz w filtrze wszystkie elementy? Dolny pochłaniacz ze zmywaczkiem wyciągalny, i górny pochłaniacz wspawany w korpus filtra? I nikt żadnego skrótu dla powietrza w filtrze nie zrobił? Takiego, żeby silnik nie dymił z filtrem pełnym oleju, ale żeby potrafił plunąć tym olejem jak przy gaszeniu na koniec wał odbija i trochę się cofa?

Nic innego do głowy mi teraz nie przychodzi.

Rafael76
Posty: 18
Rejestracja: 07 lut 2018, 21:26

Re: Cześć Kamil Silverfox

Post autor: Rafael76 » 09 lut 2018, 16:17

Witam kolegów. Właśnie przyłączyłem się do waszej grupy. Rozpoznaje temat tv521 bo noszę się z zamiarem zakupu. Więc jak się już stanę... Szczęśliwym.... Posiadaczem takowego wynalazku to napewno odezwę się w kwestiach technicznych.

ODPOWIEDZ