Mati-Ferguson, Husqvarna TC139T

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Awatar użytkownika
Mati-Ferguson
Posty: 5
Rejestracja: 23 sie 2017, 18:22
Lokalizacja: Łódź/Pabianice

Mati-Ferguson, Husqvarna TC139T

Post autor: Mati-Ferguson » 25 sie 2017, 11:08

Hej!

Mam na imię Mateusz i mam 19 lat. Od dziecka interesuję się mechanizacją rolnictwa. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem traktorka-kosiarki Husqvarna TC139T. Wiem, że nie jest to pełnoprawny traktorek, ale w przyszłości interesuje mnie zakup prawdziwego mini ciągnika. Marzy mi się Massey Ferguson GC 1700 lub John Deere 1026R z turem, ale to sfera marzeń, bo takie traktorki kosztują blisko 100tys zł i na dodatek są ciężko dostępne na rynku wtórnym. Może na forum upatrzę sobie jakiegoś starszego japońca na początek. :)

Swoją Husqvarnę użytkuję głównie do koszenia 3000m2 trawników oraz do przywożenia drewna z mojego lasu o powierzchni 1,5ha. Tak, ten maluch daje sobie radę z przyczepką pełną lekkiego drewna. Co prawda drewno dość lekkie bo las młody, ma dopiero 17 lat. Poniżej zamieszczam fotki mojego sprzętu:

Ciągnik:
Obrazek
Czeska przyczepka Terra-Vari (zdjęcie stare, gdy przyczepka stała jeszcze na złomie):
Obrazek

I na koniec jeszcze pytanie: czy na forum mogę pisać w razie jakiś pytań dotyczących mojego traktorka, czy nie jest on tutaj wspierany?

Pozdrawiam!

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Mati-Ferguson, Husqvarna TC139T

Post autor: Adam bez ziemi » 25 sie 2017, 11:32

Powitać młodzież, dobrze patrzeć jak młodzi zaraźają się prace i upodobaniem do małych traktorów. Fajnie źe masz sprecyzowane plany odnośnie sprzętu. Choć potwierdzam, oba modele niespotykane na rynku wtórnym. 3 lata temu był podobny Massey do 1700 ale bez tura za jakieś tyś. A propos tego Massey, nie wiem czy wiesz kto był protoplaxtą tego traktorka. Oczywiście Japończyk Iseki.

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Mati-Ferguson, Husqvarna TC139T

Post autor: Luzak » 25 sie 2017, 11:47

Witaj

Też miałem w planach kupować coś mniejszego ale skończyło się inaczej :-) Atmosfera na forum ok więc śmiało pytaj. Sam też dziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Mati-Ferguson
Posty: 5
Rejestracja: 23 sie 2017, 18:22
Lokalizacja: Łódź/Pabianice

Re: Mati-Ferguson, Husqvarna TC139T

Post autor: Mati-Ferguson » 25 sie 2017, 20:19

Dzięki wszystkim za miłe powitanie!
Adam bez ziemi pisze:Powitać młodzież, dobrze patrzeć jak młodzi zaraźają się prace i upodobaniem do małych traktorów.
Wychowałem się u dziadków, którzy prowadzili gospodarstwo rolne, także mam zamiłowanie do ciągników i maszyn wszelkiej maści. Z resztą pracuję tam regularnie, bo dziadkowie mieszkają dosłownie naprzeciwko po drugiej stronie drogi. ;) Park maszynowy składa się z Ursusa 4011, c360, 902 i całkiem nowego Massey Fergusona 6465. No i oczywiście nie mogło zabraknąć klasyka, czyli Bizonka Super. :)

ODPOWIEDZ