Yanmar FX 235 - Jędruś

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Jędruś
Posty: 2
Rejestracja: 28 cze 2017, 09:49

Yanmar FX 235 - Jędruś

Post autor: Jędruś » 30 cze 2017, 06:37

Witam Wszystkich.
Od miesiąca jestem posiadaczem FX 235.
Fotki dorzucę wkrótce.
Ciągniczek przyjechał prosto z Japonii .
Przerobiłem listwy podnośnika na Polski wymiar fi 28 mm bo było fi 22 mm.
Dorobiłem zaczep do ciągnięcia przyczepy.
W planach jest założenie wciągarki hydraulicznej z przodu , oraz pługa do odśnieżania sterowanego hydraulicznie.
Mam pytanie, ile oleju wchodzi do skrzyni biegów i jaki olej lejecie do FX 235.
I jeszcze jedno pytanie, obok dźwigni podnośnika (czarna) jest druga dźwignia (czerwona) do czego ona służy i czy ją się jakoś załącza bo wygląda na to że ona nie działa.
Proszę o podpowiedzi.
Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: Yanmar FX 235 - Jędruś

Post autor: hazi_k » 30 cze 2017, 15:46

Witaj kolego!
Gratuluję zakupu i życzę bezawaryjności oraz zadowolenia z użytkowania traktorka. A co do pytania odnośnie czerwonej dźwigni to najlepiej zrobić zdjęcia interesujących elementów i wstawić na forum wtedy będzie łatwiej pozostałym forumowiczom określić co to jest i do czego służy.
W moim przypadku czerwona dźwignia służy do ustawiania głębokości pracy tylnego podnośnika. Podejrzewam że u Ciebie kolego jest podobnie.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
http://www.malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

Jędruś
Posty: 2
Rejestracja: 28 cze 2017, 09:49

Re: Yanmar FX 235 - Jędruś

Post autor: Jędruś » 09 lip 2017, 19:17

Witam ponownie.
W swoim ciągniczku Yanmar FX 235 zrobiłem wymiany :
- filtr oleju........................... HiFi T8304............ ..11,60 zł brutto........... olej silnikowy........... Shell 15 W40 4 l.
- filtr paliwa..........................HiFi SN21590.............9,00 zł brutto.
- filtr powietrza ....................HiFi SA10385K..........28,00 zł brutto.
- filtr oleju hydraulicznego ...HiFi SH66218............50,00 zł brutto.............olej Boksol 26 25 l.
Filtry firmy HiFi montujemy w swoich maszynach budowlanych od 2 lat wszystko jest OK.

ODPOWIEDZ