Sackboy - prawie JD3045R

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Sackboy
Posty: 7
Rejestracja: 23 kwie 2017, 14:04

Sackboy - prawie JD3045R

Post autor: Sackboy » 24 kwie 2017, 10:24

witam.

Chciałem się przywitać z forumowiczami.

kilka słów o sobie :
mało ziemi, dużo planów...

traktorka nie mam, jeszcze. właśnie dogrywam leasing z JD na 3045R. powinnienem sprzęt mieć do 2-3 tyg. o ile wszystko się uda.
plany na niego ogromne, a generalnie chciałbym go używać "przy" domu. ( załadunek, rozładunek, koszenie, wożenie... do wszystkiego, bo jak żona zobaczy że sprzet tylko stoi nieużywany .. to następnej zabawki nie dostane )

a wszystko zaczeło się od wyceny odkamienienia mojej działki, ( podczas budowy domu- btw. dalej buduje moje ranczo , koparkowy zmiksował mi humus z pospółą, i cały zeszły rok chodziłem i grabiłem kamienie na działce, a działka 0,8 ha wiec trochę syzyfowa praca) ta wycena opiewała na ... za dużo .. i doszedłem do wniosku że sam się tym zajmę ... i tak nabyłem w dani po pieniądzach forigo G25 stoneburier :-)
więc brakuje mi jeszcze ciągnika :-) i dlatego JD3045 R, bo niestety małe japończyki mogą być trochę za słabe ...
mam nadzieję że dalej jestem w lidze "mały ciągnik" ? i bedę mógł zostac waszym kolegą, po fachu ...

dobra to tyle o sobie ... a i jeszcze jedno ... województwo jedyne słuszne małopolska a miasto ... Wadowice


forum czytam reguralnie, ale przed weekendem gdy plany zakupu się skrytalizowaly, postanowiłem założyć konto :-)

btw.
poniżej obrazki forigo G25
serwer nie chciał przyjąć zdjęć tutaj, wiec udostępniam w dropboxie ( można tam komentować jak by co )
https://www.dropbox.com/sh/4gx4vvy0pvv5 ... yk4ia?dl=0

mam jeszcze kilka do was pytań co do sprzętu ale w powitalni myśle że to wystarczy ...

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Re: Sackboy - prawie JD3045R

Post autor: Mati43 » 24 kwie 2017, 10:50

Ta małopolska to w czym taka wspaniała że stwierdziłeś JEDYNE SŁUSZNE.....? Na złocie śpicie banknoty w WC zostawiacie czy jak? :lol:

Sackboy
Posty: 7
Rejestracja: 23 kwie 2017, 14:04

Re: Sackboy - prawie JD3045R

Post autor: Sackboy » 24 kwie 2017, 11:11

słuszna bo jedyna, a jedyna bo słuszna ...
jako góral niskopienny, przywiązany do ziemi, nie mogę z zasady chwalić innych województw

śpimy na banknotach bo wygodnie i w dupę nie uwierają, no chyba że złote monety a i jeszcze, wujowe w jueseju siedzą, i ślą dudki za wody.... :lol: :lol: :lol:

pzdr.

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Re: Sackboy - prawie JD3045R

Post autor: Mati43 » 24 kwie 2017, 11:56

:shock: Już się nie chwal.....
:shock:

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Sackboy - prawie JD3045R

Post autor: emek650 » 24 kwie 2017, 12:06

Witaj :) .
każdy region ma swoje "cuś", małopolska "tysz", w końcu to Galicja :D :D ,za "nieboszczki Austrii" , to tutaj chronili się zbiegowie z innych zaborów, a odległość do Warszawy i do Wiednia taka sama :) .

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Sackboy - prawie JD3045R

Post autor: TooSlow » 24 kwie 2017, 14:00

Mati, lepiej powiedz jak tam wałek w JD, naprawiony? Koledze się przyda przed podjęciem decyzji..

Jestem ciekaw na ile koledze wyceniono robotę, że postanowił zakupić taką maszynę :) To musiały być dziesiątki tysięcy złotych, żeby taki zakup się opłacał :D

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Re: Sackboy - prawie JD3045R

Post autor: Mati43 » 24 kwie 2017, 15:38

Tak w Pt przyjechał już zrobiony. Wymienili wałek,zabezpieczenia.Stwierdzili że wałem między ciągnikiem a glebogryzarką był za długi i wcisneło. Ale sami próby robili i było OK więc stwierdzili że coś nie tak z zabezp.wałka. ;)

Sackboy
Posty: 7
Rejestracja: 23 kwie 2017, 14:04

Re: Sackboy - prawie JD3045R

Post autor: Sackboy » 24 kwie 2017, 20:56

mamy cuś, mamy tyż , w Krakowie mamy flizy... no i na codzień chodzimy na na pole .. :-)

czytałem wątek o wałku w JD, trochę ciary mnie przeszły no i od razu szukam serwisu do mojej glebogryzaki, może ktoś z was wie gdzie sprawdzić, i zrobić serwis ?

maszyna stała ze 2 lata .. no i trochę boję się podpinać się do nowego ciągnika by czegoś ( wałka ) nie urwało ..
nie wiem czy sam jestem sobie w stanie poradzić z wymianą oleju w przekładki i sprawdzeniu co i jak ... jak myślicie ?

reszta dodatków nowa więc raczej tu stresu nie ma ... papiery załatwione, wniosek podpisany .. teraz czekam na decyzje i 2 tyg i maszyna moja :-) tak że dziś był chyba ten dzień ...

kubi
Posty: 84
Rejestracja: 05 wrz 2016, 20:00
Lokalizacja: Małopolska

Re: Sackboy - prawie JD3045R

Post autor: kubi » 24 kwie 2017, 21:06

Gdzie zdobyłeś to forigo i ile dałeś? :D
Kubota B1820 DST

Sackboy
Posty: 7
Rejestracja: 23 kwie 2017, 14:04

Re: Sackboy - prawie JD3045R

Post autor: Sackboy » 24 kwie 2017, 21:12

kupiłem w Dani, cena ciężko powiedzieć bo na firmę, bo za ddk ... ale w przybliżeniu to na nasze ok 7.000 pln
wtedy to było połowa ceny za usługę odkamieniania. więc uznałem że dobra i kupiłem ...
myślałem że zatrudnię lokalnego rolnika ... ale jak to bywa, wkręciłem się w traktorki etc. no i jestem gdzie jestem .

ODPOWIEDZ