Witam

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
murek35
Posty: 22
Rejestracja: 14 mar 2017, 20:03

Re: Witam

Post autor: murek35 » 17 mar 2017, 18:44

Tak już postanowione.Diesel.Poza tym ty miałeś 125P ,a ja 126 .Rożnica w chłodzeniu.Skrzynia od dzika jest super,tyle że ma lewe obroty na WOM-ie.
Pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Witam

Post autor: emek650 » 17 mar 2017, 20:21

.Rożnica w chłodzeniu.Skrzynia od dzika jest super,tyle że ma lewe obroty na WOM-ie.
Jaka różnica w chłodzeniu???, z fiata 125 miałem skrzynię biegów (drugą), silnik z malucha, widać dokładnie na zdjęciu.
Skrzynia średnio super, przystosowana do silnika 9 KM, jak założysz 60 KM, może być problem z dyfrem,proponuję od razu sprawdzić luzy na mech różnicowym, ew. wyregulować, to najsłabszy punkt tej skrzyni.

murek35
Posty: 22
Rejestracja: 14 mar 2017, 20:03

Re: Witam

Post autor: murek35 » 19 mar 2017, 19:45

Tu masz rację.Musze sprawdzić tę skrzynię,ale nigdy nie miałem problemów.One są b.twarde.Kolega ma na silniku od F126,już ze 20 lat,i nic się nie dzieje.Ale masz rację dyfer warto sprawdzić. :!:
Po co dawałeś drógą skrzynię od F`125?
Tak przy okazji,parę ładnych lat zajmowałem się naprawą sprzętu spalinowego,piły kosiarki itd. oraz motocyklami 2 T.Własciwie to dopiero od roku tego nie robię ze względu na problemy z kręgosłupem.Jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy,to chętnie pomogę.

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Witam

Post autor: emek650 » 20 mar 2017, 22:01

Edytuj post (pisaczek w prawym rogu) i uzupełniaj o kolejne zdania, nie piszemy postów pod własnymi postami.
Po co dawałeś drógą skrzynię od F`125?
-żeby uzyskać dodatkowe przełożenie (wolniej a "mocniej")
-żeby móc zmieniać biegi podczas jazdy (skrzynia synchronizowana)
-żeby było wygodniej, lewarek przed sobą a nie za plecami lub pod siedzeniem
Ogólnie skrzynia fita robiła za główną, a "dzikowa" za reduktor, z tą "twardością" tych skrzyń to nie do końca prawda, za oryginalny zestaw , talerz+atak trzeba dać 800-1000zł, są bardzo poszukiwane, i jak już wspominałem to najsłabsze ogniwo traktorka.

ODPOWIEDZ