OloGKA

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
OloGKA
Posty: 34
Rejestracja: 05 lis 2016, 12:59

OloGKA

Post autor: OloGKA » 07 lis 2016, 21:34

Witam Wszystkich!!
Jestem nowy na forum dlatego chciałbym się przywitać i napisać coś o sobie
Mam na imię Michał pochodzę z okolic Kartuz ale życie się tak potoczyło ze od jakiegoś czasu mieszkam koło Gdańska. Z maszynami rolniczymi miałem kontakt od dziecka i może dlatego tak mnie do nich teraz ciągnie. Traktorka japońskiego nie mam jeszcze ale mam zamiar kupić dlatego zarejestrowałem się tutaj. Po kilku godzinnej lekturze tego forum wybór padł na Yanmara F165 lub F215. Do końca nie mogę się zdecydować bo z jednej strony zależy mi na małym rozmiarze (szerokości) z drugiej strony to chciałbym mieć to 20km ale jeszcze mam czas bo zakup planuje na wiosnę. Chce jeszcze podziękować wszystkim tym którzy aktywnie udzielają się na tym forum przyczyniając się do tego ze można znaleźć tyle informacji i wiedzy (szczególnie- Piotrze Twoje filmy na YT to rewelacja!).
Piszecie by podać sprzęt jaki się posiada Ja traktorka nie mam ale mam trochę sprzętu ogrodowego w tym kosiarkę samojezdną typu traktorek to podrzucę jakieś fot z „osprzętem” To traktorek Viking (ze stajni Stihla ) silnik B&S v-twin ( 2garowy) 20km . Nie narzekam na niego choć przyznam że czasami brakuje mi blokady mechanizmu różnicowego ale to kosiarka nie można tyle wymagać. Moc 20km jest wystarczająca traktorek zaskakująco dobrze sobie radzi jeśli chodzi o ciągnięcie przyczepki czy też spychanie śniegu. Jednak glebogryzarki czy pługa nie podłącze. Przydało by się coś troszkę większego z napędem 4x4 (Chce powierzyć ogród warzywny na 2 działkach)

Viking mt780:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uniesienie przodu z użyciem wyciągarki (używam głownie do mycia kosika)
Obrazek
Yanmar F7 forte, Kubota KR850

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: OloGKA

Post autor: marekspectra » 07 lis 2016, 23:07

Witaj, dziekuje za fajne przedstawienie sie, od razu widzę że bedzie nam po drodze :) Mody na kosiarce chwalebne :) Przyczepka mnie ujeła najbardziej :) ALe do rzeczy, fajnie że znasz swoje potzrzeby i masz oczekiwania do konkretnego traktorka. Namawiałbym jednak do 2 rzeczy - postaraj sie dać sobie mozliwość jazdy próbnej na planowanym traktorku, takie doswiadczenie czesto weryfikuje w obu kierunkach swoje plany. A drugie - kupuj teraz nie na wiosnę. Grudzien i Styczeń to najlepszy czas na zakupy. Magazyny pełne przed sezonem , wybór spory, a ruch na placach znikomy - i czasu wiecej na testy i negocjacje łatwiejsze :) Powodzenia! :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: OloGKA

Post autor: hazi_k » 08 lis 2016, 14:11

Witaj kolego na forum!
To bardzo dobrze że masz sprecyzowane swoje oczekiwania co do traktorka. Dzięki temu unikniesz wielu "wycieczek" po handlarzach japońskim sprzętem w poszukiwaniu tego jedynego. Również podzielam zdanie Marka że jak wybierać traktorek to teraz. Maszyn na placach jest pod dostatkiem więc jest w czym wybierać. Często się zdarza że nie każdy handlarz na bieżąco aktualizuje swoją ofertę w internecie. Sam miałem taki przypadek gdy dzwoniłem odnośnie danego modelu ze strony internetowej a podczas rozmowy telefonicznej okazywało się że jest on dawno nie aktualny. Najlepiej jest poprosić o przez telefon oto aby podesłali ma e-mail zdjęcia interesujących Ciebie traktorków wraz z krótkim opisem.
Poza tym teraz jest coraz chłodniej i można podczas oględzin sprawdzić jak traktorek zapala, czy świece żarowe działają oraz jak długo traktorek się nagrzewa (można sprawdzić czy nie jest uszkodzony termostat).
Jeżeli jesteś kolego mocno zainteresowany modelem F165 to jakbyś był w moich okolicach to zapraszam na oględziny. Szczegóły takiego spotkania do uzgodnienia na PW.
Życzę udanych poszukiwań i zadowolenia z nabytej maszyny.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
http://www.malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

winnica
Posty: 94
Rejestracja: 04 gru 2015, 18:12

Re: OloGKA

Post autor: winnica » 08 lis 2016, 15:57

Witaj na forum!
Ja używam F215 , jeśli masz jakieś pytania, pisz
Pozdrawiam!!!

OloGKA
Posty: 34
Rejestracja: 05 lis 2016, 12:59

Re: OloGKA

Post autor: OloGKA » 08 lis 2016, 18:10

Witam
Dziękuję Panowie za miłe powitanie i dobre słowo
Wiem ze teraz jest dobra pora na zakup ale akurat teraz to bym nie wyrobił finansowo
Na dodatek dzisiaj rano patrze a piec centralnego mi "syczy" gdzieś na palenisku, nic nie widać ale to nie jest dobry znak. :cry:

Wizja przypasowania sie do F215 i F165 przed zakupem jest kusząca i wiem że tak powinno być
Ale mieszkam nad morzem i do zagłębia traktorkowego mam strasznie daleko by tam jechać nie myśląc o zakupie konkretnej maszyny

Swoją droga przydał by sie taki dział na forum (jak "Powitania) gdzie tematami były by nazwy województw i każdy z chęcią spotkania się oraz pomocy w odpowiednim na miejsce zamieszkania temacie zgłaszał by chęć do takiej pomocy. (Może znalazłbym kogoś bliżej kto by chętnie pokazał swój traktorek i doradził).

hazi_k to właśnie Twój traktorek mnie zainspirował do zakupu F165 :D Odezwę się na PW
Yanmar F7 forte, Kubota KR850

OloGKA
Posty: 34
Rejestracja: 05 lis 2016, 12:59

Re: OloGKA

Post autor: OloGKA » 30 gru 2018, 13:41

Witam ponownie
Pojwaily sie u mnie nowe sprzęty postamowilem odświeżyć temat wstawie tez fotki
Yanmar F7 forte, Kubota KR850

OloGKA
Posty: 34
Rejestracja: 05 lis 2016, 12:59

Re: OloGKA

Post autor: OloGKA » 30 gru 2018, 13:41

Ostatecznie padlo na Yanmara F7

Obrazek
Yanmar F7 forte, Kubota KR850

OloGKA
Posty: 34
Rejestracja: 05 lis 2016, 12:59

Re: OloGKA

Post autor: OloGKA » 30 gru 2018, 13:50

Z silnikiem S320 Moim zdaniem super silnik produkcji PL Nie do zatrzymania ;) :D

Obrazek
Yanmar F7 forte, Kubota KR850

OloGKA
Posty: 34
Rejestracja: 05 lis 2016, 12:59

Re: OloGKA

Post autor: OloGKA » 30 gru 2018, 13:54

Viking jak zawsze w formie

Obrazek
Yanmar F7 forte, Kubota KR850

OloGKA
Posty: 34
Rejestracja: 05 lis 2016, 12:59

Re: OloGKA

Post autor: OloGKA » 30 gru 2018, 13:58

Obrazek
Yanmar F7 forte, Kubota KR850

ODPOWIEDZ