Kubota GB-13 - już jest

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
marcin.ch
Posty: 226
Rejestracja: 13 mar 2016, 06:52

Re: Kubota GB-13 - już jest

Post autor: marcin.ch » 16 sty 2018, 12:01

Witam,
No to trochę ponaprawiałem:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Opłaciło się kupić oryginalne uszczelnienia zwrotnic. Na pierwszy rzut oka pomyślałem że dostałem wadliwe uszczelnienie bez warg, ale po chwili dostrzegłem że uszczelnienie jest w komplecie z tuleją tuleją która chroni odlew przed zużyciem:). Także i te tulejki wymieniłem:


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tak oto usprawniłem tuleją teflonową drążek przekładni. Poprzednio była guma, która zrobiła się bardzo mięciutka i drążek latał na boki rozwalając przy okazji uszczelnienie:


Obrazek
Obrazek



Nowe osłony sworzni drążków kier:

Obrazek


A tak wyglądała naprawa zużytego wałka przedniego napędu. Udało mi się kupić dwa wałki do pospawania i tulejkę. Niestety nie mogę wywiercić otworu w wałku na blokadę przegubu i chyba w zastępstwie dospawam pierścień osadczy z blokadą do przegubu:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wyczyściłem też wszystko łącznie z bakiem paliwa. Do sprzęgła nie chciało mi się zabierać bo myślałem że spadnie śnieg i poodśnieżam sobie :). Poza tym mam klapkę inspekcyjną i sprzęgło z boku wygląda ok. Ani grama rdzy w środku. Wiem że to nic nie znaczy, ale jakbym tam zastał jakiś bałagan to bym otwierał :) :

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
marcin

marcin.ch
Posty: 226
Rejestracja: 13 mar 2016, 06:52

Re: Kubota GB-13 - już jest

Post autor: marcin.ch » 25 lut 2018, 16:23

Traktorek złożony i śmiga aż miło, żadnych wycieków:

https://www.youtube.com/watch?v=AUALTzr ... e=youtu.be

Obrazek

Jutro kolejno odśnieżanie :)

Tak zabezpieczyłem wałek przed rozłączeniem bo miałem problem z wywierceniem otworu w wałku
Obrazek


No i jak już traktorek skończony to jeszcze wymieniłem podciekający uszczelniacz :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrowionka

ODPOWIEDZ