Adam bez ziemi. Iseki

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Adam bez ziemi. Iseki

Post autor: Adam bez ziemi » 12 sty 2016, 23:38

Witam Wszystkich fanów czterech kółek, z których można zrobić użytek w polu i nie tylko. Pewnie wielu z Was pomyśli że to pomyłka z mojej strony. Otóż prawdą jest że, bez ziemi. Mieszkam w średnim mieście na wybrzeżu. Jeszcze bardziej zdziwi Was fakt jak zdradzę mój posiadany "sprzęt". Pewnie u wielu z Was wywoła niesmak bo napęd hydrauliczny, jak to gdzieś zauważyłem na forum ktoś podsumował podobną Kubotę słowami, taka kosiareczka ale cóż, co mi tam Iseki TXG 23. Mój konkretny, jak go nazywam osiołek niebieski jest w wersji 4 x 4 i gdybym miał kupić 2 to też ten model albo nowszy z rozbudowaną hydrauliką na przód i tył. Używam go dopiero 2 lata. W tym czasie wytłukłem prawie 300 mtg. Spisuje się nienagannie, nawet w ciężkich pracach z glebą, doposażyłem go w wiele narzędzi. Niestety tylko w większości nowe. Nie mam takiego talentu ani możliwości jak wielu z Was zrobić coś samemu. Jedyną rzeczą, to wspólnie z moim znajomym ślusarzem zbudowaliśmy niwelator. Wiele razy mi ułatwił życie. Na początek wyjaśnię może skąd tu moja obecność, otóż od dziecka dosiadałem różnych maszyn rolniczych, pierwszym był super zetor, bez wspomagania, to była rzeż a ostatnio miałem okazje dosiąść 230 KM Valtry. Mimo że w dojrzałym wieku trafiłem do miasta, mam wielu znajomych którzy zakładali bądź są w trakcie budowy ogrodów i potrzebują pomocy i wiedzy. Być może moje doświadczenie z maszynami i sprzętem w lesie i ogrodzie do czegoś się przyda komuś. Tylko w ubiegłym roku udało mi się przetworzyć parę ugorów w przyzwoite trawniki. Jak opanuję sztukę wklejania zdjęć to dorzucę fotki moich zabawek. Pozdrawiam

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Adam bez ziemi. Iseki

Post autor: Miecho » 13 sty 2016, 06:08

Witaj na forum z ziemia czy bez :D

Opowiadaj wszystko co i jak z ogrodami, jest tu nas mniejszość, nikt nie jest za bardzo wylewny.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Adam bez ziemi. Iseki

Post autor: marekspectra » 13 sty 2016, 06:51

Witaj ! zapowada sie mięsiscie :) z czego sie bardzo cieszę. Może od razu przejdę do akapitu o hydrostacie. Na palcach jednej reki można policzyć uzytkowników tego Forum majacych ciągniki z HST. Jedna czy dwie osoby korzystają z nich w profesjonalnej pracy. Nie mamy zatem doswiadczena /pewnosci czy HST to dobry wybór do pracy w charakterze ciagnika "rolniczego" zatem pojawił sie sugestia by traktowac je jako jak sam okresliłeś "kosiarki"

Jestem bardzo ale to bardzo ciekawy Twoich doświadczeń na tym polu i od razu gorąco namawiam do dzielenia sie swoimi doświadczeniami.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Adam bez ziemi. Iseki

Post autor: zbYszek » 13 sty 2016, 08:37

I ja witam i szczekam na więcej! No i foty - foty muszą być! :)
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Adam bez ziemi. Iseki

Post autor: RobsonWawa » 13 sty 2016, 08:44

Witaj na forum.
Bardzo spodobał mi się Twój Nick w stylu staropolskim
Adam bez ziemi
Swoją drogą znam trochę ludzi którzy ziemię mają w sercu a nie w hektarach
Pokazuj te swoje sprzęty :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 161
Rejestracja: 07 kwie 2014, 15:23

Re: Adam bez ziemi. Iseki

Post autor: ukasso » 13 sty 2016, 10:19

Pewnie u wielu z Was wywoła niesmak bo napęd hydrauliczny, jak to gdzieś zauważyłem na forum ktoś podsumował podobną Kubotę słowami, taka kosiareczka ale cóż, co mi tam Iseki TXG 23.
Ami się taka "kosiareczka" bardzo podoba. Zwłaszcza z osprzętem jak na poniższych fotkach. Żeby były trochę tańsze, to sam bym się za czymś podobnym porozglądał. Bardzo funkcjonalne urządzenie, a przy tym niezwykle kompaktowe. Napęd hydrostatyczny ma moim zdaniem wiele zalet. W europejskich maszynach nie stosuje się już prawie niczego innego.

Obrazek

Obrazek

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Adam bez ziemi. Iseki

Post autor: Adam bez ziemi » 13 sty 2016, 11:55

Witam Panowie. Dokładnie o takiej jak wkleiłeś Ukasso marzyłem długo. Każdą którą znalazłem porażała ceną albo było piekielnie daleko by nawet podjechać, kuknąć na to cudo. znalazłem takie w Niemczech, Francji , Anglii i Stanach. Bardzo podobne wypuścił na rynek Yanmar model 424 TLB, Kubota 25 DTLB. A najciekawszy nius z tym modelem na fotkach jest taki że firma Massey Ferguson kupiła licencję od Iseki i tłucze całą gamę na bazie TXG 23 swoich modeli, oczywiście w barwach i logo MF. Ja swojego wypatrzyłem na Litwie. Z takim wyposażeniem jak te na fotkach nie był. Ma tuz tylni kat. 1, WOM tylni i środkowy, napę 4 x 4 i opony jodełka na obu mostach. Argumentem który przekonał mnie do jego był jego stan tech. Rok 2010, przebieg 60 mtg, jeszcze miał "cycki" na oponkach. Nie widział pola. stał na sklepie. A ceną połowa wartości u naszych. Moi znajomi stwierdzili że udało mi się jak wiewiórce trafić orzecha w torcie. Resztę myślałem doposażyć. Rzeczywistość skorygowała plany. Na zapytanie dealera padły cyfry za poszczególne elementy to ostudzili mój apetyt. Sam agregat między osiowy do koszenia, boczny wyrzut to 13.5 tyś. Długo wzdychałem do fotek mego osiołka zanim wymyśliłem sposób sfinalizowania zakupu. Na Litwie stał razem z glebką ale to był ichni balast więc sobie darowałem ten obciążnik. Po miesiącu znalazłem agregat w Niemczech, prawie nowy za 500 Euro, na drugi dzień miałem go już w aucie i pomykałem do kraju zadowolony jak dziecko ze słodyczami w kieszeniach. Póżniej doszedł jeden niwelator, własnej konstrukcji, potem inny, glebka 125 marki Kelfri, Nie wiedzieć czemu nazywany przez nich kultywatorem obrotowym, potem szufla samzaładowcza, następny był wałek 2.0 mb, przyczepa tandem Kelfri i ostatnio pług jednoskibowy oraz agregat uprawowy a wałkiem, choć po mojemu to glebogryzarka separacyjna. Mam jeszcze kilka pomysłów ale to innym razem.

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Adam bez ziemi. Iseki

Post autor: Adam bez ziemi » 13 sty 2016, 12:05

I jeszcze jedno odnośnie samej firmy Iseki, to tak dla zainteresowanych, montownia wielu modeli tej firmy jest niedaleko Dortmundu a w samych Niemczech jest sieć dealerska coś koło kilkuset a nie jak w Polsce 2 autoryzowanych a w ogóle to 3. Muszę młodzież poprosić jak wróci ze szkół o pomoc przy fociach to wkrótce dorzucę.

Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 161
Rejestracja: 07 kwie 2014, 15:23

Re: Adam bez ziemi. Iseki

Post autor: ukasso » 13 sty 2016, 14:56

Zamiast dopisywać posty jeden pod drugim masz opcje edytowania ostatniego. Proszę się szybko podszkolić we wstawianiu zdjęć, bo jestem bardzo ciekawy maszyn, a zwłaszcza przyczepki. Kellfri ma bardzo fajne produkty.

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: Adam bez ziemi. Iseki

Post autor: hazi_k » 13 sty 2016, 15:34

Bardzo interesuje mnie ta przyczepka. Czy posiada ona wywrot? Proszę nie żałować fotek tej przyczepy.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
http://www.malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

ODPOWIEDZ