Witam "mitsumaniaków" :D

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
matmerlin25
Posty: 12
Rejestracja: 03 lut 2019, 19:32

Witam "mitsumaniaków" :D

Post autor: matmerlin25 » 17 lut 2019, 07:33

Cześć wszystkim, jestem świerzo upieczonym właścicielem traktorka Mitsubishi MTZ 23 z okolic roku 2001 (jeśli uzyskałem prawdziwe info na zagranicznych stronach :D ).
Mieszkam w sercu beskidu wyspowego w małopolsce. Niestety jestem na razie tylko teoretykiem, przesiedziałem troche na forum zagłębiając wiedzę i im więcej czytam tym zdaje sobie sprawę że tym mniej wiem, jak by to ująć, im dalej w las tym więcej drzew :lol:.
Traktorek jest nam potrzebny do lasu, w górzystym terenie, dla celów "opałowych".
Aby przywieść na wozie kilka metrów drzewa i dla jakichś okazyjnych prac w ogrodzie.
Natrafiłem jednak na problem który opisze dodatkiwo w innym dziale.
Po zakupie traktorka u handlarza w konarach w małopolsce umówiliśmy się na kompleksową wymianę płynów eksoloatacyjnych tj:
- olej w przednim dyfrze
- olej i filtr silnikowy 5w30
- filtr paliwa
- płyn hydrauliczno przekładniowy czerwony w skrzyni, tylnym moście, układzie kierowniczym i podnośniku; jakiej on powinien być lepkości, posiadam manualną skrzynie biegów i czy nie powinien tam być tylko olej przekładniowy.
- filtr oleju hydraulicznego
- nasmarowane wszystkie kalamidki i sprzęgło

I tu zaczynają się kłopoty bo podnośnik słabo opadał i się podnosił przy zakupie i po spuszczeniu oleju wyleciał biały olej. (Skąd się dostała tam woda?).

Traktor został zalany świerzym olejem wg sprzedawcy hydrauliczno przekładniowym.
I traktorek zaczął fajnie chodzić.
Więc go zakupiliśmy zapakowaliśmy na auto przýwieślismy do siebie.

Pojeździliśmy nim troche wszystko spoko zatankowaliśmy i odstawiliśmy na odpoczynek ze względu na to że nie mieliśmy jeszcze wtedy wozu zakupionego.
Po 3 dniach odpaliłem traktor żeby zobaczyć jak działa i tu zonk...
Nie działa wspomaganie i podnośnik się nie opuszcza sprzedawca mówi że mógł się przytkać filtr oleju ale przecież filtr ma obejście więc nawet jak by się przytkał to i tak olej powinien pójść bokiem.

Wg sąsiada może być tak że pomylili bańke i zamiast oleju przekładniowo hydraulicznego wlali sam hydrauliczny czerwony i po przepłukaniu wszystkiego pompa ani wspomagania ani druga pompa do reszty hydrauliki nie daje ciśnienia i dupa zbita.

Wydaje mi się że kolega ma rację bo organoleptycznie macając teraz olej wydaje się troche rzadszy niż był poprzednio.

Bardzo prosiłbym kolegów o pomoc gdyż we wtorek mają przyjechać na serwis traktorka i chciałbym się na niego przygotować.

Pozdrawiam Mariusz

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Witam "mitsumaniaków" :D

Post autor: yanmarf17d » 17 lut 2019, 09:00

W prawdzie nie jestem mitsumaniakiem, jednak witam nowego małotraktorzystę.
Co do oleju. olej hydrauliczno przekładniowy ma za zadanie nie tylko działać w hydraulice ,ale także smarować elementy mechaniczne skrzyni, przekładni i tylnego mostu. Ewentualna pomyłka w oleju może skutkować dopiero po dłuższym czasie na żywotność w/w elementów. Nie powinna miećwpływu na prawidłową pracę podnośnika itp.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

matmerlin25
Posty: 12
Rejestracja: 03 lut 2019, 19:32

Re: Witam "mitsumaniaków" :D

Post autor: matmerlin25 » 17 lut 2019, 09:36

Qrcze to już nie wiem, na raz padło zasilanie hydrauliczne wspomagania i podnośnika a są one na innych pompach.

Nie mam też wyłącznika pompy bo są one zasilane z rozrządu. Poziom oleju jest na idealnym poziomie.

marcin.ch
Posty: 226
Rejestracja: 13 mar 2016, 06:52

Re: Witam "mitsumaniaków" :D

Post autor: marcin.ch » 17 lut 2019, 13:47

A filtr jest jeden do obu pomp? U mnie jak filtr kiedyś po zakupiesie przytkał sie(po tym jak zalalem nowym olejem) to podnośnik dzialal skokowo, przycinał się. Po wymianie filtra wszystko wrocilo do normy

matmerlin25
Posty: 12
Rejestracja: 03 lut 2019, 19:32

Re: Witam "mitsumaniaków" :D

Post autor: matmerlin25 » 17 lut 2019, 15:14

Tak jest jeden na całą hydraulikę i przekładnie.
Przyjadą na gwarancji i wymienią tylko czy nie powinien wtedy olej pójść obejściem po przytkaniu filtra?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
czes1111
Posty: 58
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:22
Lokalizacja: Nowy Wiśnicz

Re: Witam "mitsumaniaków" :D

Post autor: czes1111 » 17 lut 2019, 22:16

Też kupowałem traktor w Kontarach i oprócz tego że mi traktor przywieźli na lawecie to samo przygotowanie traktora budzi wiele wątpliwości.
U mnie oleju chyba w ogóle nie wymieniali akumulator dali taki że po zimie padł. luzy na kierownicy masakryczne. zbiornik paliwa zanieczyszczony tak że zaraz zatkał sie filtr. Ogólnie słabo przygotowują sprzęt przy sprzedaży.
Żeby od nich kupować to trzeba dobrze sie już znać na sprzecię.
Wojtek

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Witam "mitsumaniaków" :D

Post autor: TadeuszB » 17 lut 2019, 23:01

Stawiają na oszczędnośc. A raczej na oszukanie klienta.

matmerlin25
Posty: 12
Rejestracja: 03 lut 2019, 19:32

Re: Witam "mitsumaniaków" :D

Post autor: matmerlin25 » 18 lut 2019, 12:59

Zobaczymy we wtorek wieczorem gdyż mają przyjechać i serwisiwać traktor.
Także opiszę co było przyczyną awarii.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Witam "mitsumaniaków" :D

Post autor: k_sit » 18 lut 2019, 17:16

Porób fotki jak wyglądają te serwisowane części.

matmerlin25
Posty: 12
Rejestracja: 03 lut 2019, 19:32

Re: Witam "mitsumaniaków" :D

Post autor: matmerlin25 » 18 lut 2019, 19:21

Zrobiłem gdy po zakupie robili serwis.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

P.S jaki kolor ma przeważnie nowy olej hydrauliczno przekładniowy?

ODPOWIEDZ