Gutbrod 2500B

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Gutbrod
Posty: 29
Rejestracja: 01 maja 2017, 13:54

Gutbrod 2500B

Post autor: Gutbrod » 03 maja 2017, 16:10

Witam wszystkich.

Mieszkam w Małopolsce - okolice Krakowa. Posiadam niemiecki traktorek marki Gutbrod model 2500 z benzynowym silnikiem Renault 4. Do traktorka mam pług jednoskibowy i przyczepę. Traktorek służy mi głównie do transportu drewna, sporadycznie do orania małego poletka.

Zdjęcie poglądowe:
Obrazek

W związku z powiększeniem areału zamierzam zmienić traktorek na Japończyka o podobnych rozmiarach lecz 4x4 + jakieś narzędzia do uprawy. Mój post niedługo pojawi się w dziale "Jaki kupić traktorek?"

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 04 lip 2017, 18:51 przez Gutbrod, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 517
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:52
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

Re: Gutbrod 2500B

Post autor: jarekstryszawa » 03 maja 2017, 18:36

Witam. Ciekawy ten Twój obecny wynalazek- napisz coś więcej o nim.
jeżeli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć https://www.facebook.com/jarekstryszawa

Gutbrod
Posty: 29
Rejestracja: 01 maja 2017, 13:54

Re: Gutbrod 2500B

Post autor: Gutbrod » 03 maja 2017, 19:20

No więc Gutbrod to niemiecka marka traktorków głównie komunalnych aczkolwiek można je przystosować do pracy na roli. Jest kilka modeli najbardziej popularne w Niemczech, jest ich trochę w Polsce w UK i FR pod marką MOTOSTANDARD. Gutbrody z serii 2000 były produkowane z silnikami benzynowymi Renault 4 jak mój oraz silnikami diesla Kuboty Z851. Były też wersje z silnikiem Kuboty i napędem na 4 koła. Jest do tych traktorków wszelkiego rodzaju osprzęt typu pług do orania, do śniegu, kosiarki, glebogryzarki radła zamiatarki syparki pługi wirnikowe itp. Mój model 2500 ma następujące parametry: Wymiary: długość 205cm, szerokość 95cm, wysokość 100cm. Waga około 500kg. Pojemność silnika 845ccm, Moc 20KM przy 3000 obr/min, przednie koła 8 cali tylne 15 cali 4 biegi + wsteczny (były wersje z reduktorem wtedy 8 biegów i 2 wsteczne.) prędkość maks. 20 km/h. Dwie prędkości tylnego wałka (napęd zależny i niezależny od prędkości jazdy). Wyjście wałka do napędu kosiarki lub pługa wirnikowego z przodu i pod spodem. Blokada tylnego mostu podnośnik hydrauliczny i wyjście przednie do osprzętu. Jak znajdę chwilę to porobię trochę zdjęć.

Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 517
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:52
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

Re: Gutbrod 2500B

Post autor: jarekstryszawa » 05 maja 2017, 07:18

Daj koniecznie foty, konstrukcja ciekawa, z silnikiem diesla to byłby nawet ciekawy klasyk. Jak z awaryjnością? Uciąg na tych oponach trawnikowych chyba nie jest imponujący.
jeżeli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć https://www.facebook.com/jarekstryszawa

Gutbrod
Posty: 29
Rejestracja: 01 maja 2017, 13:54

Re: Gutbrod 2500B

Post autor: Gutbrod » 05 maja 2017, 10:26

Ja w swoim mam na tyle wrzucone rolnicze "jodełkę" Trochę lekki ma tył ale nie można narzekać. jak się dociąży przyczepą jednoosiową to daje radę. W naprawie i zorganizowaniu części zamiennych do mojego Gutbroda pomagał mi pewien miłośnik z Niemiec. Ma kilka takich traktorków, prowadzi swoją stronę o nich. Jeden z jego traktorków to lekko podrasowana wersja z silnikiem kuboty i z napędem na 4 koła. Harald dołożył wspomaganie kierownicy, szerokie opony z tyłu i jeszcze kilka bajerów. Jeden z jego filmików: https://www.youtube.com/watch?v=Ct2NxK8UCwY A jego strona to http://gutbrod-schrauber.de/

Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 517
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:52
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

Re: Gutbrod 2500B

Post autor: jarekstryszawa » 05 maja 2017, 10:36

Niezły pasjonat! Widzę u niego w tle jawkę mustang i już wiem skąd wziąłeś to przykładowe foto ;-) Daj zdjęcia swojej bestii.
jeżeli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć https://www.facebook.com/jarekstryszawa

Michał126
Posty: 90
Rejestracja: 15 sie 2016, 16:57

Re: Gutbrod 2500B

Post autor: Michał126 » 25 wrz 2017, 11:13

A jak jest z biegami pełzającymi ?
Na filmikach YT slychać jak się męczy sprzęgło. Traktorek sprawia wrażenie bardzo solidnego.
Pozdtawiam
YM 1601

Gutbrod
Posty: 29
Rejestracja: 01 maja 2017, 13:54

Re: Gutbrod 2500B

Post autor: Gutbrod » 28 wrz 2017, 20:53

O które filmiki na YT chodzi? Ja miałem skrzynię biegów w wersji bez reduktora. Czyli miałem 4 biegi do przodu i wsteczny. Nigdy nie miałem żadnych problemów ze sprzęgłem. Trzeba przyznać że dość fajna jest konstrukcja tego traktorka. Jeśli chodzi o uciąg to problemem jest jedynie przyczepność bo tył ma dość lekki. Jak się go dobrze dociąży to jest nie do zatrzymania.

ODPOWIEDZ