Awaria

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Awaria

Post autor: marekspectra » 20 kwie 2016, 16:11

Coś w ten deseń. Toku zdaje sie , proponował by część Forum dostępna była po wniesieniu stawki członkowskiej ( np Dział Mechanika). Ale najpierw rozeznać by mniej więcej skale potrzeb - później dorabiać będziemy do tego potrzebna kasę :)


Znacie kogoś,może Firmę , która podjebałby sie odpłatnie zrobienia dla nas takiej strony?
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Awaria

Post autor: RobFra » 20 kwie 2016, 18:51

Na forum wiatrówkowym mieliśmy ten sam problem $.
Został rozwiązany tak - składka ceny paczki śrutu ok. 25zł (jak ktoś woli 1 flaszka).
Dla użytkowników komercyjnych (handlujący akcesoriami, firmy itp) 5 paczek śrutu - 120zł.
Dostęp do forum był ograniczony. Np. dział kupie-sprzedam dopiero po iluś tam postach i składce (ale ten dział był na kilka stron) i miało to na celu aby nie zakładali kont tylko handlarze z alledrogo.

Wiedza kosztuje i tak jak Marek po Toku napisał np. Dział Mechanika - dostępne tylko pierwsze posty, a reszta po składce.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

borówka
Posty: 75
Rejestracja: 09 lip 2014, 21:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: Awaria

Post autor: borówka » 20 kwie 2016, 19:31

Jestem za a nawet przeciw .Oczywiście żartowałem.Jestem jak najbardziej za.
______________________ Pozdrawiam Andrzej

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Awaria

Post autor: emek650 » 20 kwie 2016, 21:42

Toku zdaje sie , proponował by część Forum dostępna była po wniesieniu stawki członkowskiej
O ile dobrze zrozumiałem proponował zrobienie działu VIP, dla wybranych :| .

Akronix
Posty: 110
Rejestracja: 12 maja 2015, 22:14

Re: Awaria

Post autor: Akronix » 20 kwie 2016, 22:03

Wiele stron i forów finansuje się z umieszczania reklam i do tego źródła bym się najbardziej przychylał.
Jeśli zaczniemy tworzyć podziały VIP, pół VIP, nie VIP, czy jakieś temu podobne to forum stanie się zamkniętym gronem traktorkowych zapaleńców na dzień dobry zniechęcających nowych członków.
Jest wśród nas forumowiczów także kilku którzy prowadzą działalność handlową związaną z japońskimi traktorkami i oferującymi swoje produkty. Czasem piszą o tym oficjalnie, czasem pozostają w ukryciu i udając zagubioną owieczkę chcącą kupić swój pierwszy traktorek badają rynek oraz oczekiwania użytkowników. Może warto aby wyszli z ukrycia i w odpowiednim dziale wystawiali swoje produkty (ułatwiając nam do nich dostęp :) ) uiszczając staropolskie Bóg Zapłać wyrażone w złotówkach.
Akronix
---------
Yanmar F14D + TuR + Gleba RSA1201

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Awaria

Post autor: amigorm1976 » 21 kwie 2016, 05:59

Jestem za składką, a co do reklam to zależy w jakiej formie, jeżeli co chwila będę musiał wyłączać wyskakujące reklamy to raczej jestem przeciw.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Awaria

Post autor: marekspectra » 21 kwie 2016, 07:40

Nie jesteśmy Bóg wie jakim wielkim Forum, to nie Elektroda:) Liczę wiec że potrzeby nie będą wielkie. Generalnie w dobie wszechobecnej hiper aktywnej reklamy , ściągniecie tego g.... ( wyskakujących okienek) do nas to ostateczność.

Dzisiaj to nie kasa, mnie zajmuje. Bardziej myślę jak ma wyglądać Forum w przyszłości. Jak zrobi żeby było czytelne , funkcjonalne, szybkie w szukaniu info , generalnie atrakcyjne dla użytkowników.


Akronix pisze:
Wiele stron i forów finansuje się z umieszczania reklam i do tego źródła bym się najbardziej przychylał.
Jeśli zaczniemy tworzyć podziały VIP, pół VIP, nie VIP, czy jakieś temu podobne to forum stanie się zamkniętym gronem traktorkowych zapaleńców na dzień dobry zniechęcających nowych członków.
Jest wśród nas forumowiczów także kilku którzy prowadzą działalność handlową związaną z japońskimi traktorkami i oferującymi swoje produkty. Czasem piszą o tym oficjalnie, czasem pozostają w ukryciu i udając zagubioną owieczkę chcącą kupić swój pierwszy traktorek badają rynek oraz oczekiwania użytkowników. Może warto aby wyszli z ukrycia i w odpowiednim dziale wystawiali swoje produkty (ułatwiając nam do nich dostęp :) ) uiszczając staropolskie Bóg Zapłać wyrażone w złotówkach.



Ciekawy głos - dzieki.

Miałem powtórzyć co myślę o reklamie, i o tym że nie zależność ma swoja wartości i takie tam... Ale czy warto walczyć z czymś z czym wygrać nie można? :) A jak do forum dopięta by była ... "traktorgiełda" :) Taki dodatek gdzie sprzedawca mógłby wystawić swój produkt. Coś co ma super co jest jego wizytówką.... Typowe ogłoszenie czy nawet zwykły link do ogłoszenia . My moglibyśmy pod nim zadawać pytania, komentować... odpowiadać na pytania potencjalnych kupujących - Nasza wiedza wynika z doświadczenia - mówimy jak jest :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Awaria

Post autor: emek650 » 21 kwie 2016, 12:01

Właśnie coś takiego miałem na myśli pisząc o dopuszczeniu reklam, nie wyskakujące okienka i inne takie pie,,,doły.Jest trochę firm sprowadzających traktorki, oferujących części, materiały eksploatacyjne itp,itd, a może warsztaty zajmujące się naprawami/remontami traktorków?.Moim zdaniem takie "branżowe" reklamy można by wpuścić na forum z ogólną korzyścią.
"Traktorgiełda" myślę że jak najbardziej....

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Awaria

Post autor: Rav » 21 kwie 2016, 14:53

podam przykład takiego rozwiązania z innego forum np. na fors club polska jest dział ogłoszenia promocyjne firm http://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=174

pojawiają się tam posty za zgodą adminów gdzie osoba wstawiająca ogłoszenie zobowiązuje się do udzielenia jakiegoś procentowego rabatu od cen na stronie dla użytkowników forum. Jako że nasze sprzęty strasznie się nie psują a i z częściami wiemy jak jest takie ogłoszenia mogły by generować jakiś przychód dla forum. Ale jak już wcześniej była mowa o zrzutce też jest pomysłem ok.
Dzisiaj to nie kasa, mnie zajmuje. Bardziej myślę jak ma wyglądać Forum w przyszłości. Jak zrobi żeby było czytelne , funkcjonalne, szybkie w szukaniu info , generalnie atrakcyjne dla użytkowników.
co do tego to miałbym propozycję - nie wiem czy silnik forum ogarnia dodawanie tagów do tematów - dzięki nim na pewno wyszukiwarka miała by łatwiej z filtrowaniem wyników, ale tu użytkownicy musieli by przy tematach uzupełniać takie info.

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Awaria

Post autor: marcinbg » 22 kwie 2016, 07:54

Również jestem za jednak chciałbym tutaj sprawa do kolegi emek że jednak nie każdy ma tyle czasu może co ty nie może przesiadywać na forum 20h /24 i pisać a chciałby być jego członkiem. Chociaż ostatnimi czasy nie dużo się wypowiadam to staram się na bieżąco śledzić forum a nie jak to nazwałeś być wpadaczem. czy jakoś tak. Sądziłem od początku tego forum że jest ono stworzone głównie do pomocy w rozwiązywaniu problemów przez kolegów malotraktorowców na wzajem a nie jak w kasynie nie grasz to wypad. Nie chce tutaj nikogo urazić tylko grzecznie zwracam uwagę że nie każdy ma czas na to by głębiej rozważyć jakiś temat i odpisywać jednak czasem ma. Jeśli tak będzie wyglądać sprawa ludzi to zrazicie do niego użytkowników. Abonament słusznie bardzo fajny pomysł nic nie ma dziś za darmo nikt nie zajmie się forum od strony technicznej za darmo bo to wymaga czasu a czas dzisiaj niestety kosztuje.

ODPOWIEDZ