Przewożenie traktorka

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Przewożenie traktorka

Post autor: Miecho » 01 cze 2015, 22:39

Źródło tyle co na stronie z linku, nic więcej nie ma.
Jak będę miał czas sam napiszę do jakiegoś komendanta prośbę o wyjaśnienie i przykleję na auto.
Największy minus, że niezależnie od kategorii jak przekraczam 3,5T to obowiązuje mnie Viatol.

Jeżeli lekarz mnie przepuści to idę na B96, ale najpierw mały praktyczny kursik przygotowawczy bo oczywiście egzaminy nie maja zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością i można paść na pierdole.

A jak nie B96 to szukam przyczepy 2osiowej z DMC750, ale dużo większym faktycznym udźwigiem.

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Przewożenie traktorka

Post autor: RobFra » 03 cze 2015, 23:18

Miecho pisze:A jak nie B96 to szukam przyczepy 2osiowej z DMC750, ale dużo większym faktycznym udźwigiem.
Tja, raz Cię zważą i nie wiem co, ale masz przerąbane. A jakbyś spowodował wypadek lub brał w nim udział z takim zestawem to masz jeszcze bardziej P.

Czasem prościej jest zmienić traktorek na mniejszy niż kombinować. Też myślałem podobnie, ale najprościej zamienić moją Suzue i 770kg + gleba 220kg na np. Kubota B5000-B7000 i 450-490kg oraz 120-150kg gleba. Glebę wrzucasz do samochodu, a goły traktorek na przyczepkę.

A jak chcesz mieć do tego ładowacz czołowy, kosiarkę itepeitede wiezione razem to inne autko, przyczepa i papiery kierownika zestawu.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Przewożenie traktorka

Post autor: Miecho » 04 cze 2015, 07:32

Przciążenie na start 3500zł+ ileś od każdego 100kg

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Przewożenie traktorka

Post autor: zbYszek » 05 cze 2015, 12:06

Miecho pisze:Źródło tyle co na stronie z linku, nic więcej nie ma...
Sorki - przegapiłem wcześniej obecność linku na dole...
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Przewożenie traktorka

Post autor: RobsonWawa » 06 wrz 2015, 19:55

Ja wjeżdżam swoim Iseki z podczepioną mulczarką EFGC 125 do Reno Master H2L2.
Wjazd tyłem do samego końca, opuszczam kosiarkę , pod koła podkładam 2 kantówki i zapinam
pasami do haków w podłodze. Co prawda nie domykają mi się drzwi ale od czego są ściągacze
gumowe. Problem mam z opryskiwaczem 200l , ramiona 6m - nie wchodzi na szerokość.

przybyl
Posty: 44
Rejestracja: 28 maja 2015, 16:02

Re: Przewożenie traktorka

Post autor: przybyl » 09 kwie 2016, 11:12

Nie posiadam busa i w najbliższej przyszłości nie planuje takowego nabyć. Wiec do przewożenia traktorka ( i kilku innych rzeczy ) kiedy to będzie potrzebne, będę musiał używać przyczepki. Jednocześnie nie chciałbym aby zestaw przekraczał 3500 Kg wiadomo viatol, nie dość ze koszty to jeszcze upierdliwość jego stosowania. Dlatego chciałbym wyszperać przyczepkę o DMC 1300 Dlaczego akurat tyle, wynika to z prostej matematyki, żeby bez viatola holować przyczepkę o DMC 1500 Kg nasz holownik musiałby mieć dokładnie DMC 2000 Kg ( i spełniać pozostałe wymagania ), z ciekawości poszukałem takiego samochodu i nie znalazłem. Dla przyczepki o DMC 1400 KG holownik musi mieć w praktyce DMC miedz 2000 a 2100 kg, w tej kategorii coś już można znaleźć, jest jakąś Vitara w którejś wersji z przed paru lat Ceddy w którejś wersji też się łapie, generalnie wybór niezbyt duży. Dla przyczepki o DMC 1300 Kg z kolei holownik musi mieć w praktyce między DMC1900 a 2200 Kg ( przy spełnieniu pozostałych warunków ) I tu wybór jest już duży bo łapie się znaczna cześć segmentu C ( szczególnie kombiaki ) np. Astra ( mam taką ) średnie miniwany np. Zafira, Caddy, oraz trochę mniejszych suwów i crossoverów np Duster czy starszy Sportyge. Wiec nie trzeba zmieniać przyczepki kiedy trzeba zmienić auto. I tutaj rodzi się dylemat. ładowność przyczep o tej DMC wynosi pomiędzy 800-1050kg w zależności od konstrukcji, liczby osi, wielkości i obecności bądź nie stelaża z plandeka. Oczywiście fajnie by było mieć jak największą z plandeka i to na dwóch osiach do tego jeszcze można by dorzucić integralną rampę i nieco wzmocnić całość ( ot tak na wszelki wypadek ) ale wtedy z ładowności zostaje 700 KG i robi się nie ciekawie. Z drugiej strony mała platforma przewiezie cięższy ładunek. Jak tu wybrać złoty środek ? Jaką wielkość przyczepki jest niezbędna ?

afaj
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2016, 10:58

Re: Przewożenie traktorka

Post autor: afaj » 10 kwie 2016, 13:27

Kwestia jak daleko chcesz jeździć?
Jak wokoło komina to sama platforma powinna wystarczyć, a jak gdzieś dalej to już by się przydała plandeka.

Możesz poczytać tutaj:
viewtopic.php?f=62&t=940&start=10
// Yanmar Ke3

przybyl
Posty: 44
Rejestracja: 28 maja 2015, 16:02

Re: Przewożenie traktorka

Post autor: przybyl » 10 kwie 2016, 14:32

W podanym przez Ciebie wątku omawiane są przede wszystkim przykłady nieco cięższych przyczep holowanych przez busy i wymagających B+E czyli taki sprzęcik dla zawodowców a nie takiego hobbysty jak jak :) .
Kilka razy w roku czeka mnie dalsza wyprawa w rodzinne strony mojej połowicy ( z Gdańsk na Kaszuby ), a tak to raczej wokół komina się będę kręcił.
Chociaż na te kilka razy bardziej opłaca mi się wynająć przyczepę za 5 dych ( w najbliższej wypożyczalni mają kilka ładnych platform, odpowiednich plandekowych brak ), to przyczepa przydała by się też do innych celów z tym że musiałby być to z plandeką, ale że przyczepa nie ma dla mnie najwyższego priorytetu to trochę poczeka, chyba żeby trafiła się jakaś okazji na pasującą mi przyczepę. Tylko jaka wielkość jest ok żeby nie była za mała ( traktorek ma być coś w stylu Iseki TU 1600, bez tura )?

afaj
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2016, 10:58

Re: Przewożenie traktorka

Post autor: afaj » 10 kwie 2016, 15:11

Jak będziesz kupował przyczepę to uważaj dokładnie na dane holownika (DMC + parametry jakie masz w DR pozycje O1 i O2) i przyczepy. Jest w tym wszystkim trochę zawiłości.
Co do przyczepy pod mały traktor 3,5 m to minimum i to ze świadomością że jedziemy tylko z jedną kosiarką, kultywatorem lub czymś innym.
Ceny dwuosiowych lekkich (do 750 kg) nowych przyczep zaczynają się od 6000 zł brutto :(
// Yanmar Ke3

przybyl
Posty: 44
Rejestracja: 28 maja 2015, 16:02

Re: Przewożenie traktorka

Post autor: przybyl » 10 kwie 2016, 16:05

Temat mam przebadany dość dokładnie, wiec wiem czego szukam, jeżeli chodzi o papiery i możliwości holownika. DMC przyczepy 1300 w moim przypadku jest optymalna. Niewiadomą była dla mnie wielkość przyczepy, zastanawiam się też nad kwestiom ilości osi 2 x 750 czy 1 x 1300 kg. , W Rumi jest człowiek który robi przyczepy od podstaw, u niego hamowana przyczepka o DMC 1300 z jedną osią to jakieś 5 000 PLN. Ale zamiast wydawać tyle na nówkę wolałbym "upolować" pasującą mi używkę widziałem w tym roku parę ciekawych w pobliżu, jednak na razie środki gromadzą się na traktorek :)

ODPOWIEDZ