Opinie o sprzedawcach traktorków

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Opinie o sprzedawcach traktorków

Post autor: zbYszek » 22 kwie 2015, 21:32

Nooo... Nieźle...
Kubotkę kupiłem jesienią i nie było za bardzo okazji jej przetestować, więc się nie odzywałem w tym temacie - czekałem po prostu na zebranie jakichś doświadczeń. Zwłaszcza, że z uwagą śledziłem wątki z perturbacjami okołozakupowymi w rolach głównych.
Kontakt emaliowy ze sprzedawcą (Pan Kamil) przed i po transakcji przyzwoity.
Choć mało konstruktywny - ale też i moje pytania nie były jakimiś dużymi problemami.
Gdy zacząłem podejrzewać wyciek oleju, to poważnie się przejął i prosił o zdjęcia. Na szczęście okazało się, że to efekt rozlania oleju przy zalewaniu, więc i wątek nie był ciągniony.
Największe obiekcje mam do jakości dostępnych elementów produkowanych współcześnie: trójpunktowe zawiesie, łądowacz czołowy polskiej produkcji i kosiarka bijakowa GEO. Choć już po uruchomieniu tej ostatniej jestem zachwycony jej działaniem. No, ale to nie ich wina - wszędzie dostępne jest to samo barachło. :\
Uwaga na brak oleju w jej przekładni kątowej!
Okazało się, że w zestawie TUZ brak było elementu do mocowania śruby rzymskiej - po zgłoszeniu problemu szybciutko dostałem brakujący element - zrobiony na kolanie w przerwie śniadaniowej ale jest. ;)
Do glebogryzarki dostałem dwa lewe koła, co wyszło dopiero w dniu jej pierwszego użycia ale to już kwestia mojego pośpiechu przy pakowaniu sprzętów - nie mam kiedy zgłosić im problemu, więc i nie wiem, jaka będzie reakcja.
To tyle moich doświadczeń z firmą ZAMPOL - na tle innych opowieści, na razie nie wypadają źle. :)
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Opinie o sprzedawcach traktorków

Post autor: marcinbg » 26 wrz 2015, 19:43

Drodzy koledzy chciałbym wam pokazać coś odnośnie wiarygodności jednego ze sprzedawców może to czysty przypadek ale nie sądzę po tym jak Polscy handlarze " przekręcają" liczniki samochodowe to dlaczego nie ciągnikowe. Spójrzcie na zdjęcie gdzie jest pokazany licznik z motogodzinami a spójrzcie na wpis ilości motogodzin. http://olx.pl/oferta/kubota-l-1501-dt-4 ... 6;promoted Może to po prostu przypadkowo wpisane liczby albooo zapomnieli sobie cofnąć przed zdjęciem tego już nie wiem oceńcie sami.
Pozdrawiam Marcin!

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Opinie o sprzedawcach traktorków

Post autor: Szam » 26 wrz 2015, 22:00

To są proste mechaniczne liczniki. Wystarczy podłączyć do linki obrotów, silnik z lewymi obrotami, ...
i nakręci tyle ile trzeba. Istotna jest ocena stanu ogólnego traktora, która uprawdopodobnia stan licznika. Pamiętajmy, że 1 mth to 50-60 km przebiegu dla silnika, czyli 1000 mth, to 50-60 tys km. Jeżeli stan techniczny i optyka reszty uprawdopodabnia taki przebieg, to możemy przyjąć, że licznik nie był kręcony. Zawsze też, może zdarzyć się długotrwała eksploatacja z uszkodzona linką, wtedy stan licznika nie jest żadną wskazówką. Bywa, że traktorki garażowały pod chmurką i optyczne wyglądają na wiele więcej mth, niż mają na liczniku. Tylko wiedza, zrozumienie, znajomość rzeczy i brak emocji przy zakupie pozwalają oszacować rzeczywiste zużycie maszynki. Moją Kubotę B2150D kupiłem jak miała 475 mth na liczniku, ale była zerwana linka obrotomierza. Obecnie, po natychmiastowej wymianie linki i 7 latach eksploatacji ma ok. 1100 mth. Wychodzi 80-100 mth/rok przy dość intensywnej eksploatacji, wyłącznie na potrzeby własne przy aranżacji 2 działek : 1,8 ha i 0,5 ha nad rzeką (w tym kopanie stawu ok. 300 mkw). Obecnie, po ukształtowaniu terenu, traktorek więcej stoi jak pracuje. Dlatego myślę o czymś mniejszym i bardziej rolniczym np. Yanmar 1610D z glebogryzarką. Kręcą mnie też, te stare 2 cylindrowe Yanmary.

Przemek3106
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2015, 13:58
Lokalizacja: Rawa Maz.

Re: Opinie o sprzedawcach traktorków

Post autor: Przemek3106 » 14 lis 2015, 14:33

Witam miał ktoś doczynienia z panem z Mrokowa ?

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Opinie o sprzedawcach traktorków

Post autor: amigorm1976 » 14 lis 2015, 18:08

Wydaje się że Pan Grzegorz jest rozsądnym i rzetelnym sprzedawcą choć ja kupowałem tylko tam narzędzia, to udzielał mi dużo informacji na temat mojego traktorka, choć może i ma jakieś tam "grzeszki".

Przemek3106
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2015, 13:58
Lokalizacja: Rawa Maz.

Re: Opinie o sprzedawcach traktorków

Post autor: Przemek3106 » 14 lis 2015, 19:21

Właśnie o te "grzeszki" mi chodzi bo jesli bysmy sie zdecydowali to az dwiesztuki byly by zakupione u tego pana

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Opinie o sprzedawcach traktorków

Post autor: amigorm1976 » 14 lis 2015, 21:02

Pan Grzegorz miał pewną Kubote w której wymieniał tył i za każdym razem o tym mówił jeżeli tylko podchodziłem pod ten egzemplarz, natomiast zdarza się że odświeża powłokę lakierniczą tak więc wydaje mi się że jego "grzeszki" to takie drobne upiększenia ;-) choć stara się mieć wyselekcjonowane egzemplarze.

Przemek3106
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2015, 13:58
Lokalizacja: Rawa Maz.

Re: Opinie o sprzedawcach traktorków

Post autor: Przemek3106 » 14 lis 2015, 21:08

Tak wlasnie zauwazylem ze odnawia niektore traktorki a zastanawia mnie jak jest później po kupnie danego traktorka czy z ewentualnymi problemami pytaniami pomaga czy po zakupieniu traktorka współpraca sie konczy ?

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Opinie o sprzedawcach traktorków

Post autor: amigorm1976 » 14 lis 2015, 21:20

Na pewno pomoc informacyjną będziesz u niego miał, zakup filtrów itp nie wiem jak z częściami.
Jak masz niedaleko i podjedziesz to na miejscu na pewno będzie starał się wszystko wytłumaczyć.

Przemek3106
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2015, 13:58
Lokalizacja: Rawa Maz.

Re: Opinie o sprzedawcach traktorków

Post autor: Przemek3106 » 14 lis 2015, 21:30

Az tak daleko nie mam więc mozliwosci są. tylko wlasnie najbardziej obawiam sie części i jakiegoś serwisu w razie potrzeb

ODPOWIEDZ