Opinie o sprzedawcach traktorków

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Opinie o sprzedawcach traktorków

Post autor: Szam » 01 sty 2015, 22:41

No i tu jest problem, ONI wmawiają, a kupujący wierzy w zapewnienia. Nawet wtedy jak wie , że sprzedający zapewnia o czymś czego nie sprawdził i nie ma o tym wiedzy. To tak jest jak z zakochaniem, świetliki w oczach i pożądanie posiadania. Rozum nie idzie w parze z emocjami.
Importera nie interesuje stan techniczny traktorków. Jego interesuje marża i dopuści się wszystkich metod żeby ją osiągnąć bez ryzyka. Po to o tym piszemy, żeby kupujący mieli tego świadomość. Nie oznacza to jednak, że dzięki temu uzyskamy niższą cenę. Importer to nie CARITAS i jakiś zysk musi zaliczyć. Obarczony jest też ryzykiem, tego, że nie wie co kupił, widział to tylko na zdjęciach, przeważnie. Co któryś traktorek jest niesprzedawalny i służy jedynie jako dawca części. Tak kręci się każdy biznes używanych pojazdów i maszyn. Świadomość tego procesu, nie spowoduje obniżki cen, ale może uchronić nas przed nietrafionym zakupem.

P.s. Przyciągnięciu klienta służy tzw. picowanie, które nie ma nic wspólnego z wartością użytkową traktorków. Picowanie jest drogie i znajduje odzwierciedlenie w cenie. Generalnie jednak to w wypadku używanych maszyn i pojazdów obowiązuje zasada, że widziały gały co brały.

Awatar użytkownika
vitara
Posty: 150
Rejestracja: 19 paź 2014, 21:30

Re: Opinie o sprzedawcach traktorków

Post autor: vitara » 02 sty 2015, 07:27

pewnie i tak racja

maniek183
Posty: 65
Rejestracja: 19 lis 2014, 17:20

Re: Opinie o sprzedawcach traktorków

Post autor: maniek183 » 02 sty 2015, 18:06

Zobaczymy jaki będzie finał u mnie... za ok 8 tygodni ostatnie ustalenia i kupno byłem u różnych sprzedawców, testowałem różne traktorki i GL-ka z Traktomix wypadła najlepiej :roll: w związku z czym zostaje. Dostała ostro z glebogryzarką, pługiem jak i kosiarką bijakową. Próba napędu zaparta o drzewo kopała po osie. Przy -10 odpalila na dotyk, zostanie sprawdzona kompresja. Sprzedający nie wie jeszcze że wypada z listy TUR (słabe wykonanie) oraz przyczepka (tragiczne wykonanie) co do tura nie wiem jaki, przyczepka na 100% Kelfrii 2,5t

Boss picowanie w słabym wykonaniu i widziałem co trafia do picowania to są szroty. Widziałem, że u nich standardem jest przycinanie wymiana bądź inne kombinacje z upaloną końcówką wydechu. Moim zdaniem traktorek o przebiegu ok 1tys Mth niema prawa mieć wypalonej lub nawet upalonej końcówki. Gdyby tak było oznacza to nic więcej jak pracę z max obciążeniem non-stop co i tak nie dało by takiego efektu. Gdybym widział jeden, dwa nawet pięć takich ok ale tam co drugi tak miał. Wiele egzemplarzy miało mniejsze lub większe wycieki a to niby towar po przeglądzie na sprzedanie.

Osobiście wolał bym udokumentowaną wymianę kilkoma zdjęciami i traktorek ciut droższy. Gwarancja?? oki ale traktorek sam do nich nie pojedzie, a to koszt którego nikt nie zwróci.

Lepiej kupić to co przyjechało z Japonii niż picowane!!! I wszystko na piśmie.

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Opinie o sprzedawcach traktorków

Post autor: Szam » 02 sty 2015, 20:03

maniek183 pisze:...Lepiej kupić to co przyjechało z Japonii niż picowane!!! I wszystko na piśmie.
Tutaj zgadzam się całkowicie. Na jakimś amerykanskim forum wyczytałem, że małe traktorki z glebogryzarkami używane są ok. 10 dni w roku przy uprawach ryżu. Podobno nikt tam nie zawraca sobie głowy zdejmowaniem glebogryzarki, bo akurat trzeba zapiąć przyczepkę itp.. Przy 30 letnim traktorku z glebogryzarką w komplecie daje to ok. 2400 mth. Picowanie można zostawić dla siebie, przyjemna robota i satysfakcja gwarantowana :D .

Pozdrawiam Szam

Paweł2954
Posty: 4
Rejestracja: 06 kwie 2014, 16:34
Lokalizacja: Bierutów Dolnoślaskie

Re: Opinie o sprzedawcach traktorków

Post autor: Paweł2954 » 05 lut 2015, 16:16

A ja muszę pochwalić firmę z Trzebnicy http://traktorki.com/index.php .Bardzo fachowi sprzedawcy doradzili cały czas pomagają odpowiadają na wszystkie pytania . Gdy jeden z simeringów puszczał pomogli dobrać właściwy pokierowali jak naprawić . Zakupiłem Yanmara KE3.

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Opinie o sprzedawcach traktorków

Post autor: piotrbpm » 15 lut 2015, 13:09

Mało osób wie że mój pierwszy traktorek zakupiłem w firmie PPHU "Agroland" s.c. w miejscowości Trzebieszów .Była to kubota b7001d z glebogryzarką ,niestety odmalowany na żółto ale w dobrym stanie .Pojechałem osobiście wybierałem traktorek i miałem dylemat czy mały z 4x4 czy większy 4x2 .Miałem do wybory np YM1700 ,b7001d ,kwota mała bo max 10 tys .Wybrałem kubote bo rzekomo w Yanmarze nie spr czy jest np olej itp więc jakoś dziwnie odradzano mi w ogóle markę Yanmar.Wpłaciłem zaliczkę i uzgodniliśmy że w razie jeśli się mała kubota nie sprawdzi będę mógł traktorek wymienić na coś większego ale z napędem 4x2 .Traktorek otrzymałem i po jednym dniu chciałem go wymienić na coś innego bo z testów wynikło że lepiej jest mieć coś większego niż te 13KM .Niestety telefon do sprzedawcy i tekst w stylu raczej nie musieli byśmy przyjechać z mechanikiem obejrzeć czy nie popsułem go itp .Na wszystko się zgodziłem chciałem wymienić na tańszy traktorek bez 4x4 ale wyszło na to że sprzedawca nie wyrażał najmniejszej chęci na to .Traktorek sprzedałem i pozostał nie smak ...
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

maniek183
Posty: 65
Rejestracja: 19 lis 2014, 17:20

Re: Opinie o sprzedawcach traktorków

Post autor: maniek183 » 10 mar 2015, 19:28

Za tydzień moje zamówienie zostanie zrealizowane. Opiszę jak to wyszło ostatecznie.

Krzychu1429v
Posty: 14
Rejestracja: 16 kwie 2015, 13:10

Re: Opinie o sprzedawcach traktorków

Post autor: Krzychu1429v » 21 kwie 2015, 16:43

Czytając te wszystkie opinie jestem lekko przerażony. Sam niedługo będę stał przed wyborem traktorka i firmy, w ktòrej dokonam zakupu. Jestem z kujawsko-pomorskiego więc sama odległość od sprzedawców i ewentualne dostarczanie traktorka na serwis będzie kosztowne. Zastanawiam się czy na obejrzenie traktorka, bądź na sam zakup nie zabrać ze sobą rzeczoznawcy, w końcu wszyscy sprzedający zapewniają o pełnym serwisie traktorka

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Opinie o sprzedawcach traktorków

Post autor: Rav » 21 kwie 2015, 16:49

i wszystkie te zapewnienia możesz sobie... wiesz sam co :P Jedyny profesjonalny serwis przed sprzedażą jaki widziałem robił kolega piotrbpm - możesz zobaczyć na filmach :) co do serwisu u sprzedawców to lepiej brać sprzęt nie uzdatniany przez fachmanów handlarzy tylko taki jak przyjechał z japonii - wiesz wtedy co już dolega sprzętowi i nie jest to pudrowane i ukrywane. Powodzenia w szukaniu sprzętu.

Krzychu1429v
Posty: 14
Rejestracja: 16 kwie 2015, 13:10

Re: Opinie o sprzedawcach traktorków

Post autor: Krzychu1429v » 21 kwie 2015, 18:47

A miał ktoś styczność z firma Zampol ?

ODPOWIEDZ