Wolne gadanie.....

Awatar użytkownika
marekspectra

Wolne gadanie.....

Postautor: marekspectra » 15 lis 2013, 14:00

Co tam komu leży na sercu... o wszystkim i o niczym :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
marekspectra

Re: Wolne gadanie.....

Postautor: marekspectra » 15 lis 2013, 14:07

Elektryka od czasu jak na pracach ręcznych w 5 klasie podstawówki zrobiłem lampkę nocną w której zwarłem ze sobą oba przewody jednego kabla i wkreciłem je do włącznika - nigdy nie była moim ulubionem polem do działania :)
Zatem obocność na forum Elektoroda.pl też była sporadyczna. Zajrza łem tam ostatnio i znalazłem taki temat :Japońskie traktorki - pospolite oszustwo i wciskanie kitu

Muszę powiedzieć że zaintrygował mnie ten temat, bardzo ciekawa lektura, zapraszam:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... highlight=

Awatar użytkownika
petra

Postautor: petra » 18 lis 2013, 20:18

Witam wszystkich, przeczytałem wypowiedzi i też dało mi to trochę do myślenia, ale nie bardzo rozumiem faceta - chce kupić używany ciągnik i myśli że będzie to nówka sztuka nie śmigana?
- stan licznika, może mieć trochę racji ale w końcu trzeba patrzeć na wyrobione zaczepy, gniazda i sworznie ze sobą współpracujące, dżwignie zmiany biegów, elementów które są używane podczas normalnego użytkowania - to jest dla mnie wskazówką jak bardzo jest "spracowany" ciągniczek.
Swój traktorek kupiłem prawie w ciemno bo widziałem go najpierw na zdjęciach a po dostawie nie miałem nawet szansy na niego wsiąść a co dopiero prowadzić - złamana noga podczas oglądania podobnego w firmie pod Trzebnicą.Taka sobie nieuwaga sprzedawcy przy uruchamianiu ciągnika na placu.
Po kilku dniach dopiero rozłożyłem stary materac i mogłem obejrzeć nabytek nawet pod spodem i zrobiłem to bardzo dokładnie. Zaskoczyło mnie to że elementy ze sobą współpracujące są w tak dobrym stanie - trochę rdzy owszem ale otwory w których są mocowane cięgła nie wyrobione, zabezpieczenia nigdy nie demontowane, oryginalne itp.
Szczotka druciana, smar znanej firmy w areozolu i wszystkie dżwignie zaczęły chodzić bez oporu. Widziałem C30 sąsiada po kilku latach niezbyt intensywnej eksploatacji i ...szkoda pisać. Naprawiałem swego czasu kilku letnie P.Fiaty i Polonezy i niestety to samo - żadna śruba bez palnika nie do odkręcenia natomiast w kubocie jak na razie nie miałem problemów z gwintami chociaż tylko wentylator musiałem zdemontować i tylko dlatego że na którymś etapie eksploatacji nie założono takiej ebonitowej podkładki.
Tej zimy i w następnym roku zobaczymy jak Kubota będzie się spisywała bo jak na razie tylko osprzęt naszej produkcji dał "ciała" i to przy wydatnej pomocy mojego szwagra.
Pozdrawiam
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra

Postautor: marekspectra » 19 lis 2013, 19:15

Za moment bedzie troche rozp... w tematach i działach ale tylko na chwilę:) sorki :)

Awatar użytkownika
marekspectra

Postautor: marekspectra » 20 lis 2013, 11:04

Jak przyjmujecie zmiany na forum? czy to dobry kierunek? macie swoje uwagi na ten temat? Co należy poprawić? co brakuje?

Warunkiem rozwoju jest krytyczne podchodzenie do swoich dokonań :)

pamiętam o tym :)

Awatar użytkownika
marekspectra

Postautor: marekspectra » 22 lis 2013, 11:35

petra pisze:Witam wszystkich, przeczytałem wypowiedzi i też dało mi to trochę do myślenia, ale nie bardzo rozumiem faceta - chce kupić używany ciągnik i myśli że będzie to nówka sztuka nie śmigana?
...
Pozdrawiam

Nic do dodania. Powiedziałeś wszystko.

Zawalam w robocie, bo myśle tylko o traktorkach :) Muszę sie wziąść w garść przestać latać w Ben Hurach za Kubotą i ścigać Fordy :) bo to tylko hobby a chlebka trzeba pilnować :)

Co nie zmienia faktu że po południu jadę przywieźć pod dom przyczepę z działki (tam ją schowałem) - bo Ministerstwo Finansów i Wojny sie udobruhało :)

Awatar użytkownika
plastek334

Postautor: plastek334 » 22 lis 2013, 12:05

Mam takie pytanie do znawców ciśnienia w oponach
ile atmosfer powinno być w kołach 5.00-12 i 8.00-18
Chodzi mi o to ile w lato ile w zimę ile do orki itd
Bardzo był bym wdzięczny za odpowiedz

Awatar użytkownika
marekspectra

Postautor: marekspectra » 22 lis 2013, 19:30

Ciśnienie w kołach ma duże znaczenie. Gdzieś widziałem filmik z eksperymentem z zużyciem paliwa przy orce z podwyższonym i obniżonym ciśnieniem w kołach - naprawdę duża różnica.

W sprawie tabeli cisnien zapraszam do tego tematu:
viewtopic.php?f=32&t=332&p=613&sid=d88ab31772d4c9986ed2a1bb3a18ab6b#p613

Awatar użytkownika
marekspectra

Postautor: marekspectra » 25 lis 2013, 22:00

Zapraszam do zakładania swoich tematów w dziele Nasze Maszyny.

Masz swoją maszynę np Przyczepa tomka, czy kultywator od Lania, czy opryskiwacz od Oskara pług sniezny od Zbyszka... itp to załóż swój twmat w odpowiednim dziale, daj foti, podj wymiary, opisz jakie materiały i sposób wykonania... bedzie to śiwtny materiał dla nas samych jak tez i nowych uzytkowinków forum.
Tak to sobie wyobrażam że np w dziele PŁUGI- Lania - opisze swój zapiety do schibury -w , Tomek swój przy Tz4k, Zbyszek swój przeznaczony do Kuboty - bedzie swietny materiał do podpatrzenia zupełnie róznych przecież rowiazan technicznych.

Naturalnie to tylko sugestia , taka tam mała prośba.

Oczywiscie zdaje sobie sprawę z ograniczen z wolnym czasem, czy brakiem fotek czy to ze nie wszystko sie pamieta. Ale takie zbór wiedzy byłby fajną sprawa. Zresztą mamy czas - zima jest długa :)

pozwolicie że bede zamieszczał Wasze Fotki i fragmenty opisów na gł stronie (naturalnie z nickiem autora i odnosnikiem do tematu na forum) chyba że ktos sobie nie zyczy to prosze o info
pozdr Marek

Awatar użytkownika
plastek334

Postautor: plastek334 » 25 lis 2013, 23:07

Mam pytanie do Marcina (nordyka) jak spisuje ci się traktorek z tym pługiem dwu skibowym bo zastanawiam się nad zrobieniem pługa 2 ale nie wiem czy mój traktorek da sobie z nim radę. Bo mam różnice 1 KM z tobą ale chciał bym wiedzieć ile waży twój traktorek bo jeśli daje sobie radę twój to i mój raczej nie będzie miał problemu :)

Wróć do „Wolne gadanie”