Serwis/Mechanik dla Naszych traktorków

Krzysztof_91
Posty: 9
Rejestracja: 25 mar 2019, 17:46
Lokalizacja: Toruń

Serwis/Mechanik dla Naszych traktorków

Post autor: Krzysztof_91 » 29 cze 2019, 19:28

Witam,

Proponuję w tym temacie wpisywać listę serwisów/mechaników, którzy zajmują się naprawą naszych traktorków. Nie każdy potrafi wykonać większe naprawy, a mechanicy zajmujący się znanymi markami różnie patrzą na Nasze traktorki.

Obecnie sam szukam mechanika w Kuj-Pom, ale jestem w stanie dowieść ciągnik dalej, byle by ktoś podjął się naprawy.


Krzysztof_91
Posty: 9
Rejestracja: 25 mar 2019, 17:46
Lokalizacja: Toruń

Re: Serwis/Mechanik dla Naszych traktorków

Post autor: Krzysztof_91 » 07 lip 2019, 20:26

Przepraszam, że nie odpisywałem, ale byłem za granicą.
W moim Hinomoto mam założony ładowacz czołowy traktomix, i po pierwszym dniu pracy ładowacz zaczął delikatnie powoli opadać. jak zostawię łyżkę u góry, to następnego dnia łyżka będzie na dole. Również przy ostatnim wożeniu piasku zauważyłem delikatne otwieranie się łyżki po nabraniu.
Drugi problem to tylny TUZ. Chodziło wszystko dobrze. Pewnego dnia przy pracy z glebogryzarką tylny TUZ zaczął się samoistnie opuszczać. Po przekręceniu śruby znajdującej się pod fotelem(prawdopodobnie od regulacji przepływu oleju) TUz nie opadał, ale nie reagował na ruchy przełącznikiem od opuszczania. Po odczepieniu glebogryzarki TUZ samoistnie się podnosi do górnego położenia i bez obciążenia bardzo powoli, ale reaguje na przełącznik od opuszczania.

Mam nadzieję, że wytłumaczyłem to w sposób zrozumiały.

Oprócz tego chciałbym po sezonie wstawić traktorek do mechanika aby sprawdził i usunął ewentualne wycieki.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Serwis/Mechanik dla Naszych traktorków

Post autor: k_sit » 08 lip 2019, 11:37

Przyczyn może być kilka rozdzielacz ,siłownik i sposób montażu. Tuz pownien działać normalnie jak opada to zużycie części, uszczelnienie tłoczyska . Pokrętłem zablokowałeś przepływ w dół nim się reguluje szybkość opadania lecz wkrecone zablokowuje opadanie .

newrom
Posty: 180
Rejestracja: 23 mar 2017, 20:00

Re: Serwis/Mechanik dla Naszych traktorków

Post autor: newrom » 10 lip 2019, 14:36

No albo jak u mnie, zużycie pompy.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Serwis/Mechanik dla Naszych traktorków

Post autor: k_sit » 10 lip 2019, 17:40

Newrom jak się teraz sprawuje sprzęcik po wymianie . Nadal są jakieś anomalia ?

newrom
Posty: 180
Rejestracja: 23 mar 2017, 20:00

Re: Serwis/Mechanik dla Naszych traktorków

Post autor: newrom » 16 lip 2019, 13:05

Teraz jest dobrze. Choć mam wrażenie że więcej mocy idzie na pompę i orka czy glebogryzarka idzie dobrze na niższym biegu niż szła. Ale nie jestem pewny czy to nie wrażenie.

ODPOWIEDZ