Krata trawnikowa

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Krata trawnikowa

Post autor: emek650 » 12 cze 2018, 09:57

Ma ktoś doświadczenie z "kratą trawnikową",https://www.obrzezeogrodowe.pl/pl/p/Kra ... gIChvD_BwE zwaną czasem ekokratką, jestem w trakcie utwardzania podjazdu, chciałbym zachować chłonność powierzchni działki, betonowe ażury albo plastikowe kratki, koszt zakupu porównywalny, ażury bardziej widoczne i przy niedoskonałościach podbudowy pękają, kratka jest elastyczna a przy tym mniej widoczna np. zasypana żwirkiem lub zarośnięta trawą, brak opinii po latach użytkowania, jeden znajomek ma podjazd z kratki, używa 4-5 lat bardzo chwali.

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Krata trawnikowa

Post autor: wojtis1990 » 18 cze 2018, 09:16

Ja jestem raczej za małymi płytami ażurowymi. Kupiłem trochę na promocji w OBI, mają raz albo dwa razy w roku po 4,95zł za sztukę, po mimo że nie są zbrojone, ale dobrze ułożone to ciężarówka 15 ton nie robi na nich żadnego wrażenia. Wychodziło mi to taniej niż kratka, w środek mały kamyk i zawsze łatwo zdjąć, przełożyć, coś zmienić.

newrom
Posty: 180
Rejestracja: 23 mar 2017, 20:00

Re: Krata trawnikowa

Post autor: newrom » 18 cze 2018, 19:31

Ja mam tą siatkę, ale w miejscu gdzie się głównie chodzi i traktorkiem jeździ. W dodatku położona na wierzchu i tyle bo to było doraźne rozwiązanie żeby w błocie nie brodzić. Mimo takiej fuszerki nic jej się nie dzieje.
Na podjazd przy jednym i drugim musi być solidna podbudowa bo plastik się będzie zapadać (przynajmniej jeśli masz gliniastą ziemię).

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Krata trawnikowa

Post autor: emek650 » 19 cze 2018, 08:46

Podbudowa idzie na całości jak pod kostkę, wzdłuż ściany budynku będzie pasek kostki, potem nawierzchnia "ażurowa", zobaczymy jak to wyjdzie.

ODPOWIEDZ