Nie łatwo być Moderatorem

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Nie łatwo być Moderatorem

Post autor: RobsonWawa » 31 gru 2017, 14:31

Witajcie w ostatnim dniu starego 2017 roku.
Do napisania tego postu skłoniło mnie kilka ostatnich dyskusji na temat
sposobu moderowania forum przez naszego jedynego Moderatora - Piotra.
W zamyśle każdego forum Moderator to osoba lub osoby mające za zadanie
pilnować ładu i składu panującego na danym forum.
Najczęściej chodzi o dbanie o to by forum było przejrzyste i pozwalało na szybkie zlokalizowanie
tematu który nas interesuje a co za tym idzie o pisanie we właściwych działach i pisanie na temat.
Nasze forum nie należy do licznych, jest nas tu zarejestrowanych nieco ponad sześciuset. To niewielka społeczność
ale bardzo zróżnicowana pod różnymi względami. Od szerokiego wachlarza sprzętów jakie posiadamy,
poprzez zróżnicowanie areałów jakie uprawiamy, zawodów , wykształcenia czy poglądów.
W tej małej społeczności którą dzieli tak wiele płaszczyzn - wspólną mamy tylko jedną - nasze traktorki.
Otóż w tej małej - a zarazem tak bardzo zróżnicowanej społeczności musi się poruszać MODERATOR
Człowiek pod którego adresem najczęściej kierujemy swoje niezadowolenie.
Z jednej strony chcemy mieć idealnie ułożone forum , a z drugiej często jesteśmy oburzeni jego interwencjami.
Uważam, że na naszym forum nie jest tak źle z tymi interwencjami. Często przyznaję rację pewnym ruchom,
czasem się nie zgadzam, czasem wchodzę w dyskusję przedstawiając swoje racje. Niejednokrotnie zostały przez Piotra uznane
pomimo że mam świadomość , że nie pasowały do jego koncepcji forum.
Czasem w dyskusjach sięgam po szpileczkę - niestety nie mogę się oprzeć pokusie ;-)
Czasem popełniam gafy czy zwykłe błędy ortograficzne- zdarza się.
Zresztą odnośnie tego pisania bez błędów - pamiętajmy że nie wszyscy odebraliśmy wykształcenie wyższe ;-)
Żadne forum nigdy nie będzie idealne, żaden moderator nigdy nie będzie spełniał wszystkich oczekiwań.
Ja uważam, że nasze forum jest moderowane całkiem dobrze. Pamiętajmy , że robi to jeden człowiek
kosztem własnego czasu . Czasem Piotr siedzi przed komputerem gdy ja czy Ty wychylasz kielicha ,
popijasz kawę lub oddajesz się innym przyjemnościom.
Pamiętajmy więc o tym !

Kilkukrotnie padało już posądzenie o zawłaszczaniu forum. Nie bardzo mogę się z tym zgodzić.
Zresztą nie zauważyłem aby ktoś był chętny Piotra wesprzeć w moderowaniu. Pole do popisu jest ;-)

Post jest moją osobistą refleksją na ostatnie wydarzenia .

Z Życzeniami Szczęśliwego Nowego 2018 Roku RobsonWawa

Obrazek

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Nie łatwo być Moderatorem

Post autor: k_sit » 31 gru 2017, 15:25

Do nikogo nie pije oto mi chodzi ze lubię konkretne wypowiedzi nie krytykuje osób. Piotr swoim zachowaniem czasem mnie irytuje ale w odpowiedzi którą otrzymałem wiem że pisze o maśle ;) . Wiem i pisałem do Marka oto by jakoś zmobilizować nowych forumowiczów do odpowiedzialnego zachowania na forum . A oni zakładają nowy temat i wplątują osoby w nie potrzebną czasami polemikę. Mam różne pomysły i przemyślenia które podsyłam na forum innym osobom i nie neguje ich za to że oni wykonują to inaczej. Przedstawiam swoje rozwiązania danego problemu . Bo uważam że jest to właśnie wyrażenie swych myśli . Modernizator jest moim zdaniem po to by zwracać uwagę i pilnować jako takiego porządku. My się lubimy sprzeczać o różne kwestie techniczne bo jest kilkanaście rozwiązań zastosowanych w naszych traktorkach.
Dołączam się do życzeń jesli mogę by kolejny rok 2018 obfitował w rozwijanie naszego forum . I zwiększaniu nowych uczestników w jego rozbudowę .
Pozatym dużo Szczęścia i Zdrowia w Nowym Roku.

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Nie łatwo być Moderatorem

Post autor: RobFra » 31 gru 2017, 16:23

RobsonWawa pisze: W zamyśle każdego forum Moderator to osoba lub osoby mające za zadanie
pilnować ładu i składu panującego na danym forum.
Najczęściej chodzi o dbanie o to by forum było przejrzyste i pozwalało na szybkie zlokalizowanie
tematu który nas interesuje a co za tym idzie o pisanie we właściwych działach i pisanie na temat.

Otóż w tej małej - a zarazem tak bardzo zróżnicowanej społeczności musi się poruszać MODERATOR
Człowiek pod którego adresem najczęściej kierujemy swoje niezadowolenie.
Z jednej strony chcemy mieć idealnie ułożone forum , a z drugiej często jesteśmy oburzeni jego interwencjami.

Żadne forum nigdy nie będzie idealne, żaden moderator nigdy nie będzie spełniał wszystkich oczekiwań.
Porządek na forum musi być, przynajmniej powienien.

Czy nam się to podoba czy nie. Czy nam się podoba moderator czy nie. To było obiektywnie, ale zawsze dochodzą subiektywne odczucia i różne odbieranie uwag, tekstów. I oburzenie forumowiczów jak on mógł usuąć mój post. Nieważne co w nim było, ale mój. Racja tylko jedna... Ten zły moderator się przyczepił... Tak, tak jak ten zły nauczyciel jak on mógł mi dać pałę. A uczyłeś się? Nauczyleś? No nie, ale jak on mógł mi dać pałę....

Pewnie, że nie bedzie idealne. Moderator nie ma spełniać naszych oczekiwań tylko rządzić twardą ręką zgodnie z regulaminem, porządkiem i sugestiami właściciela. Wiadomo, że nie będzie pytał o wszystko bo ma sam moderować. Układa forum wg własnego pomysłu. Krytykować łatwo.

A czy dostrzegacie porządek na form? Krótkie, zwiezłe tematy? Bez wycieczek osobistych. Bez wplątywania hydrauliki do bron? :lol:
Ja współczuję Moderatorowi, ale popieram, choć czasem klapsa dostałem. Dla OGÓLNEGO ładu.

Pozdrawiam Wszystich
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

ODPOWIEDZ