Piła tarczowa na wom

cieply
Posty: 67
Rejestracja: 07 paź 2014, 09:02

Re: Piła tarczowa na wom

Post autor: cieply » 01 lis 2017, 19:23

Zależy przed czym chcesz się chronić.
Zające i tak przejdą. Na sarnę wystarczy. Ale jak myślisz o jeleniach to przynajmniej 2,5m wysokości. Jak masz łosie w okolicy te lepiej sobie odpuścić grodzenie bo te zbytnio się nie przejmują siatką i zabierają ją ze sobą idąc.
Pensjonat na Mazurach nad jeziorem Juksty. Zapraszam! http://www.pensjonat-hubertus.pl

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: Piła tarczowa na wom

Post autor: toku74 » 04 lis 2017, 20:50

Wiesz, nie dam zdjęć, żeby wszyscy widzieli. Wstyd mi trochę, bo taka niepomalowana, podrdzewiała i ogólnie nie wygląda estetycznie. Ma masę, siłę i w ogóle kawał kur.. .Ciąłem na niej tylko raz, żeby sprawdzić grubość rzazu do dorobienia klina.

szymon28
Posty: 206
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:10
Lokalizacja: Wodzisław sl

Re: Piła tarczowa na wom

Post autor: szymon28 » 05 lis 2017, 02:59

Może być na PW ale obstawiam że nawet jak nie wygląda to inni też z chęcią by obejrzeli. Dawaj foty a cena może być na PW.

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Piła tarczowa na wom

Post autor: Mandrol » 16 lis 2017, 05:13

Szymon, widziałeś na mojej farmie ogrodzenie zrobione z siatki leśnej 160cm i ponad 200 szweli zakopanych ok. 80cm w ziemi. Stoi to już 3,5 roku i nic się nie dzieje poza dwoma, które tydzień temu ułamał kombajn podczas sieczenia kukurydzy (co za matoł z niego!!!). Wszystkie dziury fi300mm wywierciłem sam spalinową wiertnicą Oleo Mac a teren w połowie miałem gliniasty i bardzo ciężki do wiercenia ale dałem radę. Nawet w trzcinie a to g@wno ze swoimi korzeniami jest okrutne ale na Hanysa nie ma mocnych 8-) Arnold Schwarzenegger ma na noc z musklami po takiej robocie :lol:
Za wiertnicę dałem coś koło 2 tyś. zł ale od tego czasu wywierciła kilka tysięcy otworów i żadnych problemów- tylko lać paliwo i czyścić filtr. Kilku znajomych też swoje ogrodzenia nią wywierciło ;)
BTW- za 10zł pierwszy gatunek szwela to ja biorę 1000 sztuk od razu. Na ogrodzenie kupiłem po 5zł/szt. z remontowanej linii koło nas w 2012 roku i odrzut był 2-3%. Rok temu kupiłem 3-ci za 9zł/szt. i odrzut całych 2,6m jest na poziomie 60% ale mi potrzeba tylko 1m z każdego do wykonania ścieżki łączącej chałupę ze stawem więc da się z tego wybrać. Za 2-gi gatunek nie mam zamiaru płacić 25zł/szt. bo tylko niewiele się różni od 3-go. A za 1-szy za 45zł/szt. w Rydułtowach to już przesada na maxa!!!
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

szymon28
Posty: 206
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:10
Lokalizacja: Wodzisław sl

Re: Piła tarczowa na wom

Post autor: szymon28 » 16 lis 2017, 09:25

Z szwelami to taki jednorazowy myk po znajomości. Ogólnie z choinek chyba nic nie będzie bo teren jest tak podmokły że raczej wszystko zgnije. Miejscami stoi woda na 15cm. Kombinacje z odwodnieniem trwają ale na dzień dzisiejszy nie wygląda to zbyt obiecująco.

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Piła tarczowa na wom

Post autor: Mandrol » 16 lis 2017, 12:48

Czyli grodzisz czy nie? Jeśli nie to jestem chętny kupić te Twoje szwele, oczywiście po cenie promocyjnej dla ziomala z sąsiedniego powiatu 8-)
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

ODPOWIEDZ