Wierzba energetyczna

Awatar użytkownika
Miecho

Wierzba energetyczna

Postautor: Miecho » 08 paź 2017, 17:45

Kto coś wie, kto ma, kto materiał odsprzeda :D

Na razie zapytam na forum, wole kupić od swoich, a później poszukam w necie.
Mam 100m granicy, na której wszyscy sąsiedzi wypuszczają do mnie nadwyżki wód opadowych i gruntowych. Porze cały rok jest mokro lub bardzo mokro. Nie pomagają prośby, groźby, wiele lat tam nikt nic nie robił i woda leciał to dlaczego teraz nie może?!
Bezczelnie spływa rowkami woda z dachów szklarni, albo przy pomocy papy z piwnicy lub wygódki !!
Jeden z drugim potrafi w nocy przejść przez płot na moje pole i wykopać rowek co by woda dalej poszła i zamaskować go gałęziami. Jak je zasypałem i usypałem wał to mi policje wezwali itp itd

Nie mam kasy aby postawić porządny fundament i mur, na razie chciał bym ten pas obsadzić na gęsto wierzba energetyczną, będzie wiosenny pożytek dla pszczół, przyszłościowo planuje cały ha wierzby i piec C.O. na pellet
Mapa użytkowników forum

Yanmar AF220s + Tur, glebogryzarka, EFGC-115, SB-125

-------------------------------------------------------------------------------------
Firma Krzak

Adam bez ziemi

Re: Wierzba energetyczna

Postautor: Adam bez ziemi » 08 paź 2017, 18:52

Szkoda źe masz tak daleko bo u moich znajomych nacięlibyśmy zrzazów a ukorzenia się w szalonym tempie. I miałbyś bez kosztów.

Awatar użytkownika
Witek
Kontaktowanie:

Postautor: Witek » 10 paź 2017, 21:00

Miecho masz maszynkę do pelletu? jak tak to spoko ale jak będziesz chciał kupić/wynająć mija się to z celem są tańsze metody ogrzania się, jeśli myślisz o robieniu opału na własne potrzeby to najbardziej ekonomicznie i z sensem wychodzi zrembanie tego i piec na zrembki jakiekolwiek formy przetwarzania tego od razy windują cene uzyskanej energii poza granicę opłacalności to zn poza granice tego ze zamawiasz węgiel i ładujesz zasobnik i przez tydzień nie zaglądasz do pieca. Pamiętaj ze ten hektar trzeba będzie potem ściąć, przerobić i gdzieś trzymać. Sam sporo na ten temat szukałem info i liczyłem pod katem ogrzania kiedyś domu/tuneli/szklarni itp. z tym że powoli jakiekolwiek większe inwestycje a mam na myśli takie z perspektywa zwrotu dłuższą niż 5 lat aktualnie całkowicie mijają się z celem.

Awatar użytkownika
RobFra

Postautor: RobFra » 10 paź 2017, 22:02

Hmm. Wierzba po granicy. OK. Można pozaplatać w warkocze i złe ludzie nie przejdą, a cudnie może wyglądać.
Wodę wyciągnie. Może rosnąć kilka lat i mocno zgrubieje i się mocno rozrośnie.
Na ogrzewanie? No super tylko przy okazji nowego pieca bo wymiana dla wierzby to taka słaba ekonomicznie - kilka tysi. A z zasobnikiem i automatyką kilkanaście, ale może sporo spadło. Do tego coś do koszenia, zbierania, rozdrabniania, suszenia, przechowywania, transportu. Potem pozostaje 1ha z takimi korzeniami, że rekultywacja to $$$$.

Weź zbiornik z gazem płynnym do grzania, a po granicy posadź gęsto tarninę.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Awatar użytkownika
Luzak

Postautor: Luzak » 10 paź 2017, 23:26

Robienie peletu, który będzie się nadawał do pieca z zasobnikiem to wydatek min. 25 tysięcy. Tańszy sprzęt wywalona kasa. A żeby przygotować materiał do tego Matko jedyna ... Szkoda prądu. Mam wysadzone wokół jednej działki jakieś 100 mb ale powolo to karczuję bo nie nadąrzam ścinać a cholerstwo się kładzie jak za wysokie jest.
Kubota B24240 / Kosiarka pielęgnacyjna TEHNOS MTL120 / Glebogryzarka KUHN EL22-120 / Ładowacz MX C1 / Pług dwie skiby / Pług do śniegu

Awatar użytkownika
Miecho

Postautor: Miecho » 11 paź 2017, 11:23

Czyli nie polecacie mi wierzby jako szybkiego i taniego żywopłotu na zalewanej granicy?
Ciężko będzie o inny gatunek w takie warunki gdzie nawet pokrzywa ledwo rośnie. Woda stoi tam kilka miesięcy w roku - w tym to od sierpnia, a wiosną, ten fragment, mogłem obrobić dopiero w kwietniu.

Dzięki za informacje z życia wzięte. W teorii to wszystko wygląda OK :x
Ogólnie to mam piec miałowy, wiem jakie ma zalety i znam wady, niestety piec jest już zużyty, właśnie przeszedł reanimacje i liczymy, że do wiosny dokula. Miału już nakupiłem teraz trzeba to wypalić ;P
Rozważam piec groszkowo/pelletowy(zrębkowy), ale równocześnie działamy w koło podłączenia gazu sieciowego.
Niestety znam koszty zmiany samego pieca, nie wspominając o dostosowaniu instalacji - piec na paliwo stałe będzie dla mnie najtańszy, gazowy najwygodniejszy.
Mapa użytkowników forum

Yanmar AF220s + Tur, glebogryzarka, EFGC-115, SB-125

-------------------------------------------------------------------------------------
Firma Krzak

Awatar użytkownika
Luzak

Postautor: Luzak » 11 paź 2017, 12:38

Na ogrodzenie tak - sprawdzone - ale trzeba pamiętać o regulranym ścinaniu zanim zdziczeje

Do palenia - jak zrębki ok, na pelet odpada - nie przy takich ilościach
Kubota B24240 / Kosiarka pielęgnacyjna TEHNOS MTL120 / Glebogryzarka KUHN EL22-120 / Ładowacz MX C1 / Pług dwie skiby / Pług do śniegu

Awatar użytkownika
k_sit

Postautor: k_sit » 11 paź 2017, 22:05

Co do pieca to polecam taki co ma podajnik i ruszta wodne w nim spalisz wszystko . Pamiętaj aby retorta nie miała kolana ,bo ono szybko leci tylko ślimak z zwojami prawo i lewo. On poda ci miał i pelet a nawet zrębki.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2017, 16:52 przez k_sit, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdr. Krzysiek.

Adam bez ziemi

Postautor: Adam bez ziemi » 11 paź 2017, 22:29

miecho a spróbuj z wiąże z turkiestanu, moźe da radę a rośnie szybko więc i zapotrzebowanie na wodę więcej niź przeciętne. Rośnie pioruńsko szybko, 2,5 metra w sezon. Ktoś z Bielska sprzedaje wysyłkowa za grosze, szukaj pod hasłem cudowny źywopłot.

szymon28

Postautor: szymon28 » 12 paź 2017, 02:46

A może ślazowiec pensylwański? Wymagania bardzo małe a zrębki po zbiorze od razu można spalać.

Wróć do „Wolne gadanie”