Hinomoto E16 - opinie

ZielonyTrawnik
Posty: 6
Rejestracja: 02 maja 2017, 11:32

Hinomoto E16 - opinie

Post autor: ZielonyTrawnik » 31 sie 2017, 13:32

Cześć,
chcę zakupić w/w ciągnik. Jakieś sugestie i uwagi?
Konkretniej to ten: https://www.otomoto.pl/oferta/hinomoto- ... xtor=SEC-8

wygląda jak niemal nowy. Cena atrakcyjna. Ktoś zna sprzedawcę? Nie znam się na ciągnikach, ale rozważam samodzielny zakup tego konkretnego. Mogę go jedynie obsłuchać czy nie wydaje się z siebie jakiś niepokojących dźwięków oraz czy nie ma wycieków. Oczywiście sprawdzić działanie poszczególnych mechanizmów. Co sądzicie?

Luzak
Posty: 375
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Hinomoto E16 - opinie

Post autor: Luzak » 31 sie 2017, 15:05

Nie jestem kolego fachowcem ale na dzisiaj po kilku godzinach użytkowania mojej maszyny nie kupiłbym bez napędu 4x4. Przydaje się jak mało co :-)
Ps. A wygląda pięknie - mój jak przyjechał z fabryki to się tak nie błyszczał :-) Ale czy o to chodzi?

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Hinomoto E16 - opinie

Post autor: emek650 » 31 sie 2017, 21:10

Lakier ładny,za całkiem duże pieniądze, stary model, silnik dwucylindrowy, to duży minus, te traktorki są sporo tańsze, w małopolskim możesz kupić podobny model hinomoto, w prawdzie nie z tak błyszczącym lakierem, ale za to z przednim napędem, może o parę koników mocniejszy no i parę tysiaków taniej.Jak zwykle, decyzja należy do Ciebie. :)

Awatar użytkownika
Pawlo
Posty: 51
Rejestracja: 07 wrz 2015, 22:34
Lokalizacja: Małopolska

Re: Hinomoto E16 - opinie

Post autor: Pawlo » 01 wrz 2017, 08:01

Witam kolego,
powiem szczerze że drogo. Tej klasy traktorek możesz kupić za ok. 7000 - 10000 zł.
Wiadomo że nie będzie odmalowany - ale nie to jest tu chyba najważniejsze ale stan techniczny.
Ja bym wolał kupić w gorszym stanie lakierniczym ale technicznie OK. Jest mnóstwo takich ofert. Zawsze potem sam możesz zlecić lakierowanie lub zrobić samemu - przynajmniej wtedy wiesz co kupujesz.
Ja tak zrobiłem jak swój kupowałem - technicznie był OK. - wizualnie kiepski. Ale stopniowo ogarnąłem blacharkę, lakier i wygląda całkiem OK. No i zapłaciłem dużo mniej niż cena za to Hinomoto (a mam traktorek podobnej klasy).
Mitsubishi MT2201D, Satoh (Mitsubishi) ST1600

ZielonyTrawnik
Posty: 6
Rejestracja: 02 maja 2017, 11:32

Re: Hinomoto E16 - opinie

Post autor: ZielonyTrawnik » 01 wrz 2017, 09:41

Zaskoczył mnie stan tego traktorka. Żeby to był tylko lakier... ale widzieliście elementy silnika, wyposażenia, siedzisko, nowe opony... Wizualnie do niczego nie można się przyczepić. Ciągnik nie będzie wykorzystywany do jakiś ciężkich (jak na swój rozmiar) prac polowych. Generalnie ma pracować przy zakładaniu ogrodów - współpracować z glebogryzarką separacyjną Muratori (zapotrzebowanie na moc 12-20km). Robota na płaskim, nie w mokrym itd. Aż tak mi potrzebny napęd na 4 koła? zwłaszcza jeśli mam tego typu opony, a nie typowo ogrodnicze balony? Oczywiście chcę dokupić do niego pług 2 skibowy, jakąś bronę, gałęziarę itd. ale 90% roboty to w/w glebogryzarka. Mieszkam w centrum kraju, pod Łodzią. Możecie mi coś podrzucić, jakiś link, namiar na sprawdzonego sprzedawcę. Dodam, że istotne są ogólne wymiary. Ciągnik nie może być za duży. Te 700-800kg to maks. To będzie jeździć na busie. Preferowałbym coś lżejszego, ale 250kg glebogryzarki może być wtedy wyzwaniem. Ładowacz przedni byłby cudowny ;)

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Hinomoto E16 - opinie

Post autor: emek650 » 01 wrz 2017, 10:14

Ciągnik nie będzie wykorzystywany do jakiś ciężkich (jak na swój rozmiar) prac
Uważasz że to lekka praca dla traktorka ??????, widziałem "sprzęty" po kilku sezonach w firmach zajmujacych sie ogrodami.............
Dwie skiby tym traktorkiem to chyba w czystym piasku........... :D ,( mój 4x4- 25KM i 1400kg, ma czasem problem).
Traktorek z linku ma 40lat, (produkowane 1977-1979), myślisz że to stan oryginalny?

Awatar użytkownika
Pawlo
Posty: 51
Rejestracja: 07 wrz 2015, 22:34
Lokalizacja: Małopolska

Re: Hinomoto E16 - opinie

Post autor: Pawlo » 01 wrz 2017, 11:15

Dwie skiby - to nie tym traktorkiem.
Ja czasem to jednoskibowym się zakopuje - brak niestety 4x4.
No ale ziemia u mnie ciężka.

Jeśli zamierzasz używać traktorka zarobkowo do zakładania ogrodów to szukaj z napędem 4x4. W tej cenie na pewno coś znajdziesz.
Mitsubishi MT2201D, Satoh (Mitsubishi) ST1600

Luzak
Posty: 375
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Hinomoto E16 - opinie

Post autor: Luzak » 01 wrz 2017, 12:18

ZielonyTrawnik pisze:Aż tak mi potrzebny napęd na 4 koła?
Gdyby to wiązało się z dwa razy wyższą ceną to można się zastanawiać "czy mi to potrzebne", ale tak nie jest. Nie myśl dzisiejszymi potrzebami tylko tym co może być potrzebne jutro :-)

ZielonyTrawnik
Posty: 6
Rejestracja: 02 maja 2017, 11:32

Re: Hinomoto E16 - opinie

Post autor: ZielonyTrawnik » 01 wrz 2017, 13:07

Dajecie do myślenia.
Co sądzicie o tym i ogólnie o tym sprzedawcy?

http://sklep.traktomix.pl/mini-traktore ... p-157.html

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Hinomoto E16 - opinie

Post autor: Miecho » 01 wrz 2017, 20:20

ZielonyTrawnik pisze:Zaskoczył mnie stan tego traktorka. Żeby to był tylko lakier... ale widzieliście elementy silnika, wyposażenia, siedzisko, nowe opony... Wizualnie do niczego nie można się przyczepić. Ciągnik nie będzie wykorzystywany do jakiś ciężkich (jak na swój rozmiar) prac polowych. Generalnie ma pracować przy zakładaniu ogrodów - współpracować z glebogryzarką separacyjną Muratori (zapotrzebowanie na moc 12-20km). Robota na płaskim, nie w mokrym itd. Aż tak mi potrzebny napęd na 4 koła? zwłaszcza jeśli mam tego typu opony, a nie typowo ogrodnicze balony? Oczywiście chcę dokupić do niego pług 2 skibowy, jakąś bronę, gałęziarę itd. ale 90% roboty to w/w glebogryzarka. Mieszkam w centrum kraju, pod Łodzią. Możecie mi coś podrzucić, jakiś link, namiar na sprawdzonego sprzedawcę. Dodam, że istotne są ogólne wymiary. Ciągnik nie może być za duży. Te 700-800kg to maks. To będzie jeździć na busie. Preferowałbym coś lżejszego, ale 250kg glebogryzarki może być wtedy wyzwaniem. Ładowacz przedni byłby cudowny ;)
Naprostuje Cię szybko acz boleśnie, malowanie dobywa się w następujący sposób - z traktora ściągają co się da zostaje silnik, altek, bak, mosty, zwrotnice,elektryka - takiego golasa myją dokładnie, a potem po całości leci piękny błyszczący lakier. :D
- jeśli założysz tura to od początku 90% prac będzie turem :twisted:
- do ogrodu bez 4x4 szkoda zachodu
- glebogryzarka "zwykła" lub separacyjna tylko na wstępnie urobiony i oczyszczony grunt
- można cuda zrobić zwykłym kultywatorem na szerokich łapach i ciężką włóką z belki na łańcuchach
- glebogryzarka separacyjna na pewno niema zapotrzebowania mocy o rozpiętości 12-20kM, do sensownej pracy potrzebujesz maszyny o szerokości roboczej minimum równej szerokości traktora
- poniżej 20km na wałku i 1t wagi daruj sobie ciągnik do separacyjnej lub tura, a zapłać za usługę komuś kto ma mini-ładowarke itp
- "gałęziarka" chodzi o rozdrabnicz na WOM? daruj sobie, w Łodzi masz kompostownie, szkoda czasu rozdrabiać się na rozdrabnianie
- mój traktorek ma 1,1t na goło, 3,5m długości z turem i jeździ busem L3H3 z podpiętą glebką lub agregatem :lol:
- dzisiaj kupił bym większy, cięższy i bardziej zwrotny traktor do głównych prac, a do bronowania i wałowania Kubote B7000 ;)

Rozważ dobrze zakup, jeżeli wybierzesz źle to i tak będziesz się musiał kilka lat pomęczyć zanim kupisz następny.
Jak robisz ogrody poniżej 1000m2 popatrz sobie na ciągniki jednoosiowe BCS + Muratori - wiem gdzie można coś takiego wypożyczyć do pracy i potestować (okolice Pabianic)

P.S.
Sorki za "haos"

ODPOWIEDZ