Maszt wolnostojący..czy ktoś coś?

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Maszt wolnostojący..czy ktoś coś?

Post autor: Mati43 » 25 kwie 2017, 12:09

Witajcie, dział wolne gadanie więc ja zapytać chciałem o jedną sprawę. Jest Tu na forum ktoś kto wykonał od podstaw maszt,wieże wolnostojącą? Ew ktoś by takowy maszt posiadał na zbyciu? Interesuje mnie zakup lub podpowiedź w wykonaniu takiego masztu wys-10-12m.

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Re: Maszt wolnostojący..czy ktoś coś?

Post autor: Mati43 » 02 maja 2017, 16:39

Nikt nic nie piszę a ja fotke wstawię.
Podstawa całośc ma 200cm z czego 90 pójdzie w glebę a 110 ponad glebę.
Zawias wykonany z blachy 10mm na sworzeń fi 30.
Drugi element ma długość 400cm z czego 100cm jest przeciwwagą.
Na głębogość 50cm będzie wpuszczony teleskopowy maszt 10m.
Czekam na wciągarkę korbową aby skończyć podstawę i dorobić blokadę przeciwwagi w postaci tulejki i śruby.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Maszt wolnostojący..czy ktoś coś?

Post autor: RobsonWawa » 02 maja 2017, 20:09

A kto ma co napisać jak nikt nie wie o co chodzi ;)
Nadal nie kumam do czego ma być ten maszt ?
Coś tam sobie pomyślałeś a tylko odrobinę z tego wrzuciłeś na forum :)
Jak maszt na dzień flagi to trochę spóźniony ;)
Jak pod elektrownie wiatrową to trochę cieniutki :?:

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Maszt wolnostojący..czy ktoś coś?

Post autor: zbYszek » 02 maja 2017, 20:24

Sorry ale nic nie rozumiem. Maszt wysoki na 10 metrów i posadowiony w glebie tylko na 90cm? Jaka przeciwwaga? Jaki zawias? O co kaman? :)
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Maszt wolnostojący..czy ktoś coś?

Post autor: emek650 » 02 maja 2017, 20:41

Kolega chce się pewnie pochwalić że jest krótkofalowcem i buduje maszt pod antenę :D , pewnie UKF.

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Maszt wolnostojący..czy ktoś coś?

Post autor: Adam bez ziemi » 02 maja 2017, 21:23

Jak będę u kolegi na ogrodzie ,spróbuję wkleić zdjęcie masztu sąsiada. Wybudował prawdziwą kobyłe Dawno temu teź się w to bawiłem. Mój klub to SP1KOO. Stare dzieje, ogłosili stan wojenny, kazali oddać sprzęty i po ptakach.

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Re: Maszt wolnostojący..czy ktoś coś?

Post autor: Mati43 » 02 maja 2017, 23:50

Emek.. nie krótkofalowiec bo do niego mi brakuje ale kto wie może kiedyś. Robson tak to jest jak człowiek wykonuje kilka prac na raz.
Już wyjaśniam.
Maszt wykonany z profila 70x70x3mm który będzie w ziemi na głębokości około 90cm a nad ziemią podstawa będzie 110cm.
Na końcu podstawy wspawane są uszy siłownika na sworzeń fi30. Drugi profil 70x70x3mm ma długość 4m lecz 1m będzie opierał się o podstawę a w razie W będzie opuszczany stąd zawias. Na wysokości od ziemi 340cm wyciąłem i wspawałem śrubę 20mm aby maszt docelowy teleskopowy był wkładany w profil 70x70 a na końcu będzie kontra w postaci śruby m16. Maszt aluminiowy który przystosowany był do pracy stałej i polowej stała z trójnogiem i odciągami lub polowa szpica w ziemię i odciągi. Stał u rodziców na wsi włożony w taki sam profil jak ja robie ale nie był łamany i stał tak od 2011r.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przy próbie podnoszenia z ziemi na pusto maszt wygina się ale bez przesady. Zawiśnie na nim antena MANTOVA TURBO o długości 7m i wadze 5kg. Fabrycznie maszt przystosowany jest do odciągów dwa poziomy po 3 odciągi i tak będzie u mnie.
Nie chce wylewać,a ziemie mam gliniastą jak kamień twardą. Myślę że nie ma potrzeby robić wylewki. Chciałbym tego uniknąć.

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Maszt wolnostojący..czy ktoś coś?

Post autor: Mandrol » 03 maja 2017, 04:10

Mati43, Ty to taki "Pomysłowy Dobromir" jesteś co cały czas zaskakuje swoimi pomysłami :) To kolejna zabawka po pompie ciepła, fotowoltaice i już się boję, co wymyślisz kolejnego, żeby Energa czy jakiś inny ZE mógł na Tobie zarabiać :lol: BTW- wyregulowałeś już tę PC i zmieniłeś taryfę bo ani się spostrzeżesz a tu zima przyjdzie i znowu ZE będzie z uśmiechem na twarzy wysyłał Ci rachunki za prąd :lol: Sorki za OT ale jak sytuacja z panelami- obczajałeś temat, decydujesz się na instalację?
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Maszt wolnostojący..czy ktoś coś?

Post autor: RobsonWawa » 03 maja 2017, 09:06

Acha, szkoda że nie przed paru laty, bo sprzedałem nie potrzebny mi maszt pneumatyczny MT-80 12m rozstawiany w 3 min.
W czasach jak bawiłem się się jeszcze radiem (dziwak-wawa1018) udało mi się takowy załatwić w Warelu - miałem tam epizod w swoim życiu zawodowym.
Dziś w czasie gdy królują tel. komórkowe inwestowanie w CB stacjonarne ? Mam w okolicy kilku zapaleńców którzy jeszcze się bawią a czasem z nudów dokuczają kierowcom . Zresztą w wielu miastach spotykam takich (na wszystkich autkach mam CB)

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Re: Maszt wolnostojący..czy ktoś coś?

Post autor: Mati43 » 03 maja 2017, 09:26

Panele odpuściliśmy ze względów montażowych miedzy innymi ale i znaleźliśmy powód takich rachunków.
Mianowicie w instalacji podłogowej "ubyło" wody. Pompa ganiała na maksa żeby uzyskać wyniki z termostatów. Doszedłem do błędu jak przeglądałem inst i zobaczyłem schowany zegar z wartością MIN. Dopuściłem wody do instalacji i po 10min po ustawieniu temp we wszystkich pomieszczeniech miałem ciepło! Wcześniej pompa chodziła chodziła chodziła i nic.

RObson, czy jest sens inwestowania? trzeba sobie samemu odpowiedzieć na to pytanie. U nas jest dość sporo czynnych stacji, mieszkam 3km przy trasie dk92 więc dużo się dzieje. Ogólnie to w domu mam Yaesu ft450 a w mobilu mam Kenwood ts 480.
Obrazek

Yaesu ft 450D napędzany zasilaczem jak pamiętam 55A tranformator. Obok miernik z aliexpress w drukowanej obudowie a wyżej quadbander do wiadomych celów.
Dom ma 9m wysokości do kalenicy a nad kalenicą maszt 150-160cm i niestety ale muszę z domu przenieść antene na maszt.
Obrazek Obrazek
Tak wygląda antena.
Zmiana miejsca anteny prosta- zakłócenia napoziomie 4-5s co uniemożliwia mi komfortową pracę.Zasilacz od kamer 48V sieje.
W mobilu mam Kenwood ts 480 SAT i Megawatt 4000 na relingu.
W mobilu żony jest jest Anytone 6666 i WA 27 w dziurce
W busie mam WA27 i Lincolna 1 ost model.
Obrazek

Ja z kolei nie nawidzę nosić ze sobą telefonu jak idę coś robić. Jeżeli jade do lasu czy cokolwiek robić ciągnikiem zawsze zabieram ze sobą BAO uv82 drugi jest w domu.Jest to dla mnie o tyle wygodne że bez problemu jesteśmy w komunikacji a jak uszkodzę to 130zł a nie 500 czy 600 za tel.
Po lewej stronie mego wytworu ( wiatki) będzie stał maszt.
Obrazek
Mandrol ja po prostu lubię ciągle coś robić chociaż nie muszę hehe.

ODPOWIEDZ