Panele fotowoltaiczne ktoś coś?

Awatar użytkownika
Mandrol
Kontakt:

Re: Panele fotowoltaiczne ktoś coś?

Post autor: Mandrol » 15 sty 2018, 03:01

Robert, zapomniałem dopisać, że gmina robi to w swoim imieniu i jeśli projekt przejdzie to będzie to dzierżawić inwestorom przez 5 lat a potem ma sprzedać za symbolową złotówkę. Takie rozwiązanie wydaje mi się najlepsze bo całą odpowiedzialność za wykonanie bierze na siebie gmina ale z drugiej strony pewnie będzie monopol dla jednej firmy, która zarobi krocie na tym i już widzę jak to będzie z jakością montażu na dachach. Ja sobie mojego nowego dachu nie dam podziurawić (górale by mnie pewnie oskalpowali ciupaskami :lol: ) i oszpecić jakimiś panelami dlatego nie martwię się o montaż na gruncie bo cóż tam można spierdzielić? Gorzej już z instalacjami powietrznej PC na CO i CWU oraz wymianą pieców węglowych na pellety gdzie jakieś firmy koguciki mogą naprawdę spartaczyć robotę (przykład Mateusza z PC pokazuje to dobitnie).

Marcin, nas firma skasowała 200zł z czego za wizję lokalną jest 50zł a za projekt instalacji 150zł w przypadku, kiedy cały gminny projekt przejdzie więc te 50zł czy 200zł przy całości 15200 zł to żaden wydatek. Poza tym firma http://semperpower.pl/ wydaje się konkretna a nie założona tylko pod potrzeby projektu...

Awatar użytkownika
RobsonWawa

Post autor: RobsonWawa » 16 sie 2018, 21:23

Akuracik przeglądałem dane z produkcji mojej instalacji fotowoltaicznej
to i się podzielę wynikami produkcji tej że instalacji.

Instalacja 10 KWp uruchomiona 2.01.2018 - orientacja - niestety zachodnia,
Przy południowej było by zdecydowanie efektywniej.

Obrazek

Awatar użytkownika
Mandrol
Kontakt:

Post autor: Mandrol » 17 sie 2018, 02:50

Brawo Robert!
Ja też już zaczynam myśleć (arrot fi 110 mm przeciągłem pod kostką brukową :D ) na poczet przyszłej fotowoltaiki. Z dofinansowania gminnego będzie chyba jeden wielki niewypał- chyba 140 gmin i miast wystartowało do projektu i dotację mają przyznać tylko jednej gminie więc raczej po ptokach :( Firma zainkasowała jakieś 75 tyś. PLN za zrobienie monitu i dokumentacji typu "CTRL+C"- "CTRL+V". Tak się robi biznes w Polsce :lol:
Wracając do fotowoltaiki- dostałem rachunek z Tauronu- całość za zużyte 11887 kWh w taryfie C11 i G12 wyszło 4857,70 PLN (sprzedaż energii- 3208,64 PLN, dystrybucja energii- 1649,06 PLN). PC zużyła dokładnie 9999,8 kWh, reszta to prace na budowie. Jeszcze nie mieszkamy ale grzać trzeba było w obu budynkach, z czego gospodarczy nie ocieplony jeszcze niczym i można powiedzieć "hulaj wiatr". 1025 kWh zużyte na wygrzanie wylewki anhydrytowej, reszta na uzyskanie ok. 22-23C przez cały okres grzewczy. Do tego zużycia dojdzie jeszcze prąd na zasilanie rekuperatora, klimakonwektorów w zimie i lecie i całej masy urządzeń domowych więc instalacja fotowoltaiki raczej wskazana. Rozeznanie zrobione ale na razie trzeba zakończyć budowę, wprowadzić się i potem zainwestować we własną elektrownię ;) Pożyjemy zobaczymy...
Pochwal się wynikami pod koniec roku ;)

ODPOWIEDZ