Panele fotowoltaiczne ktoś coś?

Awatar użytkownika
Mandrol
Kontaktowanie:

Re: Panele fotowoltaiczne ktoś coś?

Postautor: Mandrol » 15 sty 2018, 03:01

Robert, zapomniałem dopisać, że gmina robi to w swoim imieniu i jeśli projekt przejdzie to będzie to dzierżawić inwestorom przez 5 lat a potem ma sprzedać za symbolową złotówkę. Takie rozwiązanie wydaje mi się najlepsze bo całą odpowiedzialność za wykonanie bierze na siebie gmina ale z drugiej strony pewnie będzie monopol dla jednej firmy, która zarobi krocie na tym i już widzę jak to będzie z jakością montażu na dachach. Ja sobie mojego nowego dachu nie dam podziurawić (górale by mnie pewnie oskalpowali ciupaskami :lol: ) i oszpecić jakimiś panelami dlatego nie martwię się o montaż na gruncie bo cóż tam można spierdzielić? Gorzej już z instalacjami powietrznej PC na CO i CWU oraz wymianą pieców węglowych na pellety gdzie jakieś firmy koguciki mogą naprawdę spartaczyć robotę (przykład Mateusza z PC pokazuje to dobitnie).

Marcin, nas firma skasowała 200zł z czego za wizję lokalną jest 50zł a za projekt instalacji 150zł w przypadku, kiedy cały gminny projekt przejdzie więc te 50zł czy 200zł przy całości 15200 zł to żaden wydatek. Poza tym firma http://semperpower.pl/ wydaje się konkretna a nie założona tylko pod potrzeby projektu...

Wróć do „Wolne gadanie”