Nowe Forum Małytraktor - dyskusja.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Nowe Forum Małytraktor - dyskusja.

Post autor: marekspectra » 05 wrz 2016, 09:36

Forum MT działa od 3 lat , za nami okres " niemowlęcy" okrzepliśmy trochę, poznali sie nawzajem. Myślę że to dobry czas nad wspólnym zastanowieniem sie - co dalej? Jakie to Forum ma być w przyszłosci? czego brakuje? co zmienić/ulepszyć?

Zapraszam do dyskusji.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Nowe Forum Małytraktor - dyskusja.

Post autor: marekspectra » 05 wrz 2016, 09:51

Może ja rozpocznę 8-)

Widzę potrzebe zmian w 3 obszarach:

Pkt 1 - NOWE FORUM - nowy wygląd, nowe funkcje -

Pkt 2 - Moredatorzy FORUM - Proszę by osóby które mają stosowny "przebieg" ( data rejstr. ilośc postów etc) i chcą zangażowac sie w funkcjonowanie strony w nowym formacie - zgłosiły się do tej funkcji.

Pkt 3 - Administracja - finansowanie - składki, ew reklamy /niezależność
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Nowe Forum Małytraktor - dyskusja.

Post autor: marekspectra » 05 wrz 2016, 10:01

od Pkt 1 - Nowy wygląd,nowe funkcje... Rozmawiałem z człowiekiem który wstępnie zdeklarował sie na przeprowadzenie zmian tzw "silnika forum" My korzystamy z najpopularniejszego PHP - gratisowy, nie odpłatny o podstawowych funkcjach bez możliwości większej ingerencji pod specyficzne potrzeby. Rozwiązaniem jest wejście na "silniki" odpłatne - czyli takie które mają znaczne rozszerzone możliwości ale wymagają corocznej opłaty. Jakiej? rożnie, była mowa np o równowartości 500zł/rok.

I tutaj pierwszy apel - spotkaliście sie z stronami /forami które mogły by byc dla nas wzorem ? mające funkcjonalności które nam by sie przydały? Podawajcie linki, może coś wspólnie wybierzemy...
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowe Forum Małytraktor - dyskusja.

Post autor: RobFra » 05 wrz 2016, 18:37

Jak na 63 odsłony to dyskusja zażarta. ;)

Ad1 - nie wiem co dokładnie przyniesie nowy silnik za 500zł/rok. Mi odpowiada taki układ jak jest - przyzwyczajenie to druga natura człowieka. Może w nowym możliwość płatnych reklam firm bo jak na razie to mają autoreklamę od zadowolonych klientów. Jak chcą mieć ich więcej... lub zbyt na części, usługi to drobna opłata.
Na jednym forum był dział Kupie / Sprzedam dla użytkowników za free (min 10 postów czy staż min 30 dni) i w tym samym dziale były oferty komercyjne tzn. posty reklamujące działalność. np. RobFra napisał, że prowadzi serwis tego i tego i sprowadza nowe części. Dostęp na rok 120zł. Potem usuwane posty z ogłoszeniami. Minus taki, że komersant musi być zarejestrowanym użytkownikiem.
Banery płatne? itp.
Jeśli tych wyskakujących reklam będzie za dużo to będzie to uciążliwe.

Ad2 - Pewnie kilku Modów by się przydało. Poukładać, uporządkować, wywalać posty nie na temat lub polemikę itp. Po kilka działów lub dział dla osoby co się zna, albo ma staż.

Ad3 - Jeżeli "starzy" userzy mieliby finansować nowe forum, a nowi wchodziliby i korzystali z info za darmo to veto. Ale chyba nie ma prawnej możliwości wprowadzenia opłat za korzystanie np. z części forum np. porady mechanika, elektryka.

To na razie tyle.
Pozdrawiam
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Nowe Forum Małytraktor - dyskusja.

Post autor: piotrbpm » 05 wrz 2016, 18:48

Moim zdaniem forum ma fajny wygląd .Wkurzają tylko rzeczy typu scal wątki przenieś powinno być to proste jak drut .Moderatorów przydało by się kilku ja jestem zbyt nerwowy do tej funkcji i już kilka razy chciałem się zrzec .
Finansowanie fora oczywiście z naszej składki ,opłata roczna ,przelew nick z forum a jeśli nie ma wpłaty to blokada do momentu wpłaty(na tyle osób to będą śmieszne pieniądze ).
Na forum kilka osób na prawdę dzieli się swoją wiedzą nie odpłatnie , bo przecież nikt nikomu nie płaci ,powinniśmy forum potraktować poważnie jako miejsce gdzie można otrzymać pomoc ale w zamian forum też chce bogacić się w inf i rozszerzać ilość prezentowanych maszyn i związanych z nimi problemami .Jeśli ktoś nie ma wiedzy to chociaż może podzielić się zdjęciami swojego modelu i to co zaobserwował z obsługi .
Kiedyś jak nie było fora prowadziłem swój kanał i tam się dzieliłem czym tylko mogłem ,potem Marek zaproponował forum ale po przygodzie z elektrodą sceptycznie do tego podchodziłem .Teraz lubię tu wchodzić dzielić się czytać podpowiadać i opisywać swoje błędy nu ktoś mógł zaoszczędzić kasę i czas.
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Nowe Forum Małytraktor - dyskusja.

Post autor: k_sit » 05 wrz 2016, 20:13

Faktycznie z tym co jest to bym pozostawił jest kilka wątków do zmiany ale to kosmetyka . Co do odpłatności to zgadzam się z wypowiedziom RobFra . Marku to twój wkład jest największy i ty powinieneś zdecydować . Jest ktoś na forum informatykiem nie pamiętam kto może z nim się skontaktować .Doradził by coś ,objął swoim patronatem . Istnieją jakieś darmowe silniki jeszcze lub serwery na których byłoby to można wykonać . W dzisiejszej informatyce zmienia się to tak szybko że nie nadążamy tego ogarnąć . Dzieci stają się bardziej kumate np. 5 latek już potrafi manipulować komórką choć nie do końca umie czytać . W informatyce trzeba siedzieć bez przerwy by nie wypaść z obiegu . Trochę się zagalopowałem :lol:
A tak moje sugestie osoby logujące się powinny podawać miejscowość "lokalizację" . Osoby , które pomogły komuś mogły by otrzymywać jakieś jakieś punkty od tych osób . Taka gratyfikacja za informacje . :idea:
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2016, 20:44 przez k_sit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Nowe Forum Małytraktor - dyskusja.

Post autor: amigorm1976 » 05 wrz 2016, 20:36

Witam
wygląd teoretycznie mi się podoba, być może rzeczywiście pewne posty należy "posklejać", poprzenosić, a może nawet usunąć. Jestem w tej uprzywilejowanej grupie że Kubota Bulltra ma swój odrębny odnośnik a w nim wszystko co mogło mi być potrzebne, no prawie wszystko.
Co do odpłatności jestem za ale płacić powinni wszyscy, zwolnieni mogą być moderatorzy. Kto nie płaci może korzystać tylko z "powitalni"; jaki kupić traktorek"; co dzisiaj robiłem"; "opinie o sprzedawcach", pozostałe działy po wpłacie.
No cóż każde hobby kosztuje ;-)

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Nowe Forum Małytraktor - dyskusja.

Post autor: RobsonWawa » 05 wrz 2016, 21:02

No cóż , nie należę do szczególnie aktywnych userów ale chętnie przystanę na składki czy cegiełki bo zdaję sobie sprawę
z faktu, że wspólnie jesteśmy w stanie to forum wzbogacać i służyć sobie pomocą. Do tego aby tak było potrzebne są chęci, dobra wola, smykałka do organizacji i pieniądze . Dziś takie czasy , że nie ma nic za darmo, a z drugiej strony wysokość składek na poziomie równowartości 15-20 litrów ON nie powinna być jakąś barierą nie do zaakceptowania dla większości klubowiczów.
Sprawdza się na innych forach więc czemu nie tu ?
Pozdrawiam RobsonWawa

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Nowe Forum Małytraktor - dyskusja.

Post autor: emek650 » 05 wrz 2016, 21:16

Przed południem wyskrobałem post ale poszedł w ........... :lol:
Ogólnie to co przedmówcy już napisali, odpłatność może być, reklamy również, jeżeli nie są wyjątkowo denerwujące :D , oczywiście to forum Marka i on decyduje.
Wygląd OK. ważniejsza treść niż forma.
Ogólnie mówiąc: fajnie tu jest i chętnie zaglądam na to NASZE forum , a o ogromie wiedzy jaka tu jest napisali już inni :)

borówka
Posty: 75
Rejestracja: 09 lip 2014, 21:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nowe Forum Małytraktor - dyskusja.

Post autor: borówka » 05 wrz 2016, 21:33

Podpisuję się obiema rękami.
______________________ Pozdrawiam Andrzej

ODPOWIEDZ