Nowe Forum Małytraktor - dyskusja.

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Nowe Forum Małytraktor - dyskusja.

Post autor: Szam » 05 wrz 2016, 21:40

[quote="RobFra"...
Ad2 - Pewnie kilku Modów by się przydało. Poukładać, uporządkować, wywalać posty nie na temat lub polemikę itp. Po kilka działów lub dział dla osoby co się zna, albo ma staż...[/quote]

Poukładać, uporządkować ok., z wywalaniem postów nie na temat, już byłbym ostrożniejszy, czasami są wynikiem braku obycia na forum nowicjuszy. Wolałbym przeniesienie do właściwego działu. Można zastanowić się nad utworzeniem nowych działów np. POSTY USUNIĘTE i POSTY PRZENIESIONE Z INNYCH DZIAŁÓW.
Wywalanie postów z powodu polemiki uważam za marny pomysł. Forum stanie się wtedy towarzystwem wzajemnej adoracji kilku wyjadaczy i nikt nie będzie śmiał mieć odrębnego zdania. Polemika to normalna wymiana stanowisk z uzasadnieniem, i dopóki dotyczy treści wypowiedzi wszystko jest ok.

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Nowe Forum Małytraktor - dyskusja.

Post autor: Miecho » 05 wrz 2016, 21:54

Kupowanie "silnika" uważam za bezsensowne,
silnik php byPrzemo jest mocno rozbudowany, ma masę wtyczek, wsparcie innych użytkowników i jest darmowe - budowałem na nim 2 fora.
Płatne silniki z dodatkowymi bajerami tylko zwiększą obciążenie serwera i dojdzie kolejny koszt.

Z ciekawych funkcji na innych forach "mapa userów" jak tu : http://www.ogrodowisko.pl/mapa-ogrodow

Z moich innych spostrzeżeń pomysłów:
- po kliknięciu otwieranie zdjęć, filmików i linków w nowej karcie - upierdliwe jest to ciągłe cofanie się
- zablokowanie edycji posta, na który ktoś już odpowiedział - niektórzy (nawet starzy bywalcy) użytkownicy manipulują postami
- dostęp dla niezarejestrowanych tylko do działu "Ogólne" - spowoduje zwiększenie liczby zarejestrowanych kont co np. można potem wykorzystać do reklamy
- stworzenie osobnego działu dla dealerów, żeby mogli pochwalić się swoja ofertą (nic za darmo ;) ), skoro i tak tu zaglądają to niech to będzie oficjalnie
- coś sobie jeszcze przypomnę

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Nowe Forum Małytraktor - dyskusja.

Post autor: Rav » 05 wrz 2016, 22:15

Już kiedyś podchodziliśmy do dyskusji, Marku Ty ponosisz koszty - na tyle osób będzie śmieszna kwota, jestem za cegiełkami, działem płatnym dla dilerów ale przeciwko reklamom. Bardzo lubię to forum również dla tego że nie na wszystkich urządzeniach mogę zablokować reklamy a tu nie muszę.
Jedną funkcją która by się nam przydała jest wspominany kiedyś schoutbox, gdzieś na dole strony.
Wspomniany wyżej dostęp dla niezarejestrowanych tylko do części forum też myślę że jest ok.

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowe Forum Małytraktor - dyskusja.

Post autor: RobFra » 05 wrz 2016, 22:18

@Szam trochę tak, a trochę nie.
Posty nie na temat nadające się do założenia innego wątku - tak.
Posty (kłótnie, polityczne itp) won. PS - a polemikę z Tobą to lubię.
A typu wyższości świąt Wielkiej Nocy nad Bożymnarodzeniem - czyli hipoteteczne do śmietnika. Można zrobić taki dział. Na innym forum był to Rynsztok - bez możliwości dopisywania.

Przykład teoretyczny - dobór pługa, a kończy się na opryskiwaczu czy winnicy.

Hmm tak, forum kilku wyjadaczy - znam. G3W.


@Miecho
Tak, tak, tak ... otwieranie linków, zdjęć, edycja postów, dostęp dla nowych, dział dealerów i komercyjnych.
Koniecznie mapa użytkowników- dla nowych obligatoryjnie, dla starych jak kto chce. Ja się nie wstydzę skąd piszę.

Jak na razie wisimy tu dzięki Markowi i chwała mu za to.

Aha
a chat (shoutbox) na dole forum dla tych co są online i chcą zapytać, pogadać (czasem o D Maryni) , a niekoniecznie pisać posty?
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Awatar użytkownika
onetrack
Posty: 66
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:12
Lokalizacja: Malopolska

Re: Nowe Forum Małytraktor - dyskusja.

Post autor: onetrack » 05 wrz 2016, 23:08

Dla mnie to nasze forum jest super takie jak jest,ale podobają mi się pomysły kolegow
by było jeszcze lepiej ;)
Wszystkie powyższe propozycje sa dobre i potrzebne.

Endriu B
Posty: 85
Rejestracja: 23 lis 2014, 15:47

Re: Nowe Forum Małytraktor - dyskusja.

Post autor: Endriu B » 07 wrz 2016, 20:33

To że Tu jesteśmy i się To kręci = Dzięki Kol.Markowi :!: Aby dalej funkcjonowało to - " kup Pan cegłe " = jestem za :!: aha chat by się nadał :D .
Pozdr.
Mitsubishi Mte1800-kabina, Yanmar F155, 2x pług hydr.do śniegu, kosiarka GEO120, glebka100, RNZ i Kos do piasku, 2x przyczepka mała, 2x Stiga Park

Awatar użytkownika
geofan
Posty: 154
Rejestracja: 19 lip 2015, 13:54
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowe Forum Małytraktor - dyskusja.

Post autor: geofan » 04 paź 2016, 08:40

@Miecho
Popieram większość postulatów.
Od siebie dodam iż przy obecnych cenach dysków to dołożenie miejsca na zdjęcia chyba nie będzie stanowiło problemu bo trochę wkurzające jest to linkowanie np. elektrody. Dlatego opłaty ok. Dodatkowo fajnie jakby można od razu automatem redukować wielkość zdjęcia np. do 256 kB.
No i najważniejsze dla mnie, który szczerze powiem nie znam tak dobrze forum jak starzy bywalcy, uporządkowanie treści (czyli praca moderatorów). Aby znaleźć szukane porady trzeba naprawdę sporo postów przekopać i to w wielu wątkach. Oczywiście wynika to z tego iż ktoś nie mogąc łatwo znaleźć info zakłada kolejny wątek i tak to się robi bałagan.
Dlatego uważam iż Moderatorzy są najważniejsi ale i za pracę jaką wykonują powinien należeć im się pełen szacunek.
Yanmar FX24D + Rębak + Pług 2 Skiby + Kosiarka Pielęgnacyjna + Skrzynia + Przyczepka od tz4k14 + Brony 1,5 pola + Niwelator/Pług + Frezarka Do Pni FP3H410 + Aerator + Wyczesywarka + Układarka kabli/rur

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Nowe Forum Małytraktor - dyskusja.

Post autor: marekspectra » 03 lis 2016, 10:10

Wklejam linki wyszukane przez Ksit , jako jeden z przykładów jak wygladają podobne strony/fora za granicą.

http://tractorillo.ru/japan-tractors.html

http://fermer.ru/forum/selskokhozyaistv ... 984?page=3
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nowe Forum Małytraktor - dyskusja.

Post autor: TooSlow » 04 lis 2016, 17:20

Chciałbym, żeby pojawiła się opcja "odznacz jako przeczytane". Teraz trzeba po kolei przeglądać każdy temat.

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Nowe Forum Małytraktor - dyskusja.

Post autor: Miecho » 04 lis 2016, 18:18

:lol: Jest, i na każdym pod-forum również
Obrazek

ODPOWIEDZ