Nowa ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Nowa ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego

Post autor: Szam » 02 maja 2016, 21:36

Satyra:

Q..... , osły mają mistrzostwo świata w podcinaniu gałęzi na której siedzą. Po zabudowaniu działek na które wydano na wsiach WZ, kilkadziesiąt tysięcy lokalnych majstrów budowlanych i pracowników firm remontowo-budowlanych zasili szeregi czekających z garnuszkiem na zapomogę. Samorządy stracą podatki i nie wyremontują drogi oraz nie wybudują instalacji wod-kan. A dziadek w łeb sobie palnie z samopała ( jeszcze z powstania), bo mu komuna ziemię zabrała, i z kasy dla wnucząt powstała wielka d... biskupa. :shock:

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Nowa ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego

Post autor: marekspectra » 02 maja 2016, 21:59

Zaraz po wcześniejszym poście Szama, walnąłem sążnisty elaborat :). Przeczytałem i wywaliłem do kosza :)


Jak ktoś regularnie zagląda do Powitalni to szybko wyciągnie wnioski że witamy w swoich szeregach WŁAŚCICIELI , działek, firm ogrodniczych itp inaczej ,ludzi którzy pracują na roli ,ogrodnictwie, szkółkach albo maja takie hobby . Czyli zdecydowana większość to ludzie których stać na zakup zabawki za kilkukrotnosc średniej krajowej.

Skoro Cie stać to znaczy że jesteś pracowity i nie jesteś idiotą.

Skoro nie jesteś idotą to widzisz co sie w Kraju dzieje i w jakim kierunku to idzie, biegnie , zapie.... .

Co tu pisać, o czym dyskutować?
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowa ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego

Post autor: RobFra » 02 maja 2016, 22:09

Szam wszystko OK tyko d biskupa nie pasi bo oni się o to nie prosili. Może jakiś układ jest lub był. Nie nam o tym roztrząsać. Jest jak jest.
@marek nie za bardzo jest o czym pisać. Jest jak jest.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Nowa ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego

Post autor: Szam » 02 maja 2016, 22:12

marekspectra pisze:Zaraz po wcześniejszym poście Szama, walnąłem sążnisty elaborat :). Przeczytałem i wywaliłem do kosza :)


Jak ktoś regularnie zagląda do Powitalni to szybko wyciągnie wnioski że witamy w swoich szeregach WŁAŚCICIELI , działek, firm ogrodniczych itp inaczej ,ludzi którzy pracują na roli ,ogrodnictwie, szkółkach albo maja takie hobby . Czyli zdecydowana większość to ludzie których stać na zakup zabawki za kilkukrotnosc średniej krajowej.

Skoro Cie stać to znaczy że jesteś pracowity i nie jesteś idiotą.

Skoro nie jesteś idotą to widzisz co sie w Kraju dzieje i w jakim kierunku to idzie, biegnie , zapie.... .

Co tu pisać, o czym dyskutować?
To prawda, koń jaki jest każdy widzi ;) . Kopać z nim, też się nie będziemy! Nie pozostaje nic innego, jak poczekać, aż zmądrzeje.

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Nowa ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego

Post autor: Szam » 02 maja 2016, 22:17

RobFra pisze:Szam wszystko OK tyko d biskupa nie pasi bo oni się o to nie prosili. Może jakiś układ jest lub był. Nie nam o tym roztrząsać. Jest jak jest.
@marek nie za bardzo jest o czym pisać. Jest jak jest.
Tego, to akurat nie wiesz. Na pewno są jedynymi beneficjentami ustawy, oprócz Skarbu Państwa oczywiście.
Masz jakieś historyczne przykłady, że jedno państwo, daje drugiemu państwu wielomiliardowe prezenty za przysłowiowe "bóg zapłać"?

"Jest jak jest" i nie będę z tym walczył, oznacza akceptację istniejącego stanu. Dla mnie to, znowu przysłowie i satyra: jak w twarz naplują to powiesz, że deszcz pada?

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Nowa ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego

Post autor: Szam » 02 maja 2016, 23:15

Prognozuję, że za parę lat, odblokowany TK uzna ustawę za niekonstytucyjną, jednak zawarte w czasie jej obowiązywania akty notarialne i zapisane w KW prawo własności, zgodnie z zasadą publicznej wiary w prawdziwość ksiąg wieczystych za zgodne z prawem. Proroka nie trzeba, żeby odczytać, kto wtedy zrobi wielomiliardową kasę. Do czasu aż nie pojawi się nowy Lenin, albo inny naczelnik i powtórzy całą operację (jak to drzewiej bywało).
Właściciele ziemi dalej nie będą wiedzieli czy wystrychnięto ich na dudka, czy wydudkano na strychu. Trzeba takim praktykom stawić opór, wszędzie , gdzie tylko się da.

ODPOWIEDZ